/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Lasy Państwowe prowadzą rozmowy w sprawie zakupu biurowca

Puls Biznesu

Autor: oprac. pks
Źródło: Puls Biznesu
Data: 2013-02-12


Lasy Państwowe są zainteresowane zakupem byłego biurowca Asseco w Warszawie - poinformował "Puls Biznesu".

Biurowiec na ul. Grójeckiej 127Biurowiec na ul. Grójeckiej 127Fot. Google Maps / Google Street View

Jeszcze w połowie ubiegłego roku Dyrekcja Generalna LP poszukiwała działki pod budowę nowej siedziby. Obecnie prowadzi rozmowy handlowe z właścicielami nieruchomości spełniających oczekiwania leśników pod względem funkcjonalnym, jednak jak poinformowała Anna Malinowska, rzecznik prasowy Lasów Państwowych, żadne decyzje jeszcze nie zapadły.

Nowa siedziba DGLP ma pomieścić ok. 300 osób. Oprócz pracowników Dyrekcji Generalnej w budynku mają się znaleźć Centrum Informacyjne, Centrum Koordynacji Projektów Środowiskowych i Zakład Informatyki Lasów Państwowych.

Wartość biurowca na Grójeckiej, o powierzchni ok. 6000 m2, trzech kondygnacjach nadziemnych i jednej podziemnej, szacowana jest na ok. 41 mln zł.

Historyczna siedziba Dyrekcji Naczelnej Lasów Państwowych ul. Wawelskiej w Warszawie wybudowana w okresie międzywojennym, po wojnie została przejęta przez Ministerstwo Środowiska. Do 2009r. Lasy Państwowe korzystały z jej części. Rosnące potrzeby ministerstwa spowodowały, że w połowie 2009r. Dyrekcja Generalna Lasów Państwowych musiała opuścić zajmowane biura i od tego czasu wynajmuje obiekt na ul. Bitwy Warszawskiej.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA