/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

MFP® w akcji na targach BUDMA 2013

Pfleiderer Grajewo

Autor:
Źródło: Pfleiderer Grajewo
Data: 2013-01-26


Na tegorocznych targach BUDMA (29.01-01.02) płyty budowlane MFP® firmy Pfleiderer zaprezentują swoje walory w praktycznym zastosowaniu: m.in. przy budowie stoisk, domów energooszczędnych oraz pracach dekarskich.

O tym, gdzie można zastosować płytę MFP® oraz jak optymalnie wykorzystać jej walory będzie można przekonać się m. in. na stoisku firmy Inter-Lers, zajmującej się projektowaniem, produkcją i montażem drewnianych konstrukcji dachowych. Stoisko to znajdzie się w hali 7A pod numerem 51. W całej zabudowie stoiska, wykonanej w dużej mierze z płyty MFP®, będzie można też zobaczyć  przykłady jej zastosowania w konstrukcjach dachów, ścian, podłóg – w postaci widocznych  przekrojów technicznych. Ta ciekawa konstrukcja nie tylko dowiedzie zalet użycia płyt firmy Pfleiderer w konstrukcjach typowo budowlanych, ale także w wystawiennictwie – walory estetyczne MFP® i możliwości efektownej obróbki nie ustępują bowiem jej parametrom technicznym.

Kolejną okazją do przekonania się jak szerokie zastosowanie ma płyta MFP®, będzie BUDSHOW – prezentacja unikalnego projektu domu autonomicznego czyli samowystarczalnego pod względem energetycznym. Autorem jego projektu jest Tomasz Mielczyński z pracowni BUILDgreen Design. Dom, w którym zastosowanie najnowocześniejszych technologii pozwala na połączenie znacznych oszczędności energii z ciekawym designem, będzie można oglądać jako model zbudowany w skali 1:1 w pawilonie 3A. MFP® ze względu na swoje parametry techniczne oraz izolacyjne zostało wykorzystane w nim jako materiał w konstrukcji podłóg, ścian i sufitów. W aranżacji wnętrza kuchni domu autonomicznego użyto też płyt laminowanych firmy Pfleiderer w dekorze Navarra Szara.

MFP® wielokrotnie już potwierdziło swoje zalety jako materiał do wszelkiego rodzaju prac dekarskich. Podczas tegorocznej BUDMY pokazy sztuki dekarskiej przygotowane przez Polskie Stowarzyszenie Dekarzy będą przeprowadzane właśnie na daszkach modelowych wykonanych z płyty budowlanej firmy Pfleiderer. Będzie to znakomita okazja, by osobiście przekonać się jak walory techniczne i jakościowe płyty MFP® wpływają na efektywność pracy dekarzy oraz poznać ich opinie dotyczące tego materiału. Pokazy odbędą się w pawilonie 7, w halach G i H.

Architekci, którzy chcieli by szerzej wykorzystywać nie tylko MFP® ale także całą szeroka gamę materiałów drewnopochodnych Pfleiderer zapraszamy do odwiedzenia Archispace – Akademii Efektywnego Projektowania przygotowanej przez firmę Procad w pawilonie 4, stoisko nr 26. Tam obok szkoleń, konsultacji i nowinek technicznych ze świata technologii informatycznych wspomagających projektowanie czeka na nich bezpłatna biblioteka 40 tys. rysunków CAD (zawierająca oczywiście komplet materiałów Pfleiderer).


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA