/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Technikum Leśne w Lesku wyróżnione dyplomem Srebrna Szkoła 2013

Autor:
Źródło: Ministerstwo Środowiska
Data: 2013-01-16


Technikum Leśne w Lesku zdobyło tytuł „Srebrna Szkoła 2013” w XV Ogólnopolskim Rankingu Szkół „Rzeczpospolitej” – Perspektywy 2013. Szkoła uplasowała się na 5 pozycji wśród techników województwa podkarpackiego i na 59 w Polsce.

Fot. Ministerstwo Środowiska

-Gratulujemy dyrekcji Technikum, a także wszystkim nauczycielom, uczniom i rodzicom. Wierzymy, że tegoroczne potwierdzenie wysokiej jakości kształcenia w szkole przełoży się na dalsze sukcesy - powiedział podsekretarz stanu, Główny Konserwator Przyrody, Janusz Zaleski

Technikum w Lesku jest jedną z 11 szkół leśnych, prowadzonych przez Ministra Środowiska. 10 stycznia 2013 r. odbył się uroczysty finał piętnastej edycji Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych 2013 zorganizowanego przez redakcje dziennika „Rzeczpospolita” i miesięcznika „Perspektywy”. W wyborze szkól Kapituła kierowała się następującymi kryteriami oceny pracy  techników:
- sukcesy w olimpiadach,
- matura - przedmioty obowiązkowe,
- matura - przedmioty dodatkowe,
- wyniki egzaminów zawodowych,
- opinia akademicka.

Oznacza to, że o pozycji techników na równi z maturą z przedmiotów obowiązkowych decydują wyniki egzaminu zawodowego, co odzwierciedla misję tego typu szkół. Spośród prawie trzech tysięcy techników Kapituła wybrała 250 najlepszych. W tym gronie w pierwszej sześćdziesiątce znalazła się szkoła leśna z Leska.

-Nasi uczniowie decydując o wyborze szkoły kierują się przede wszystkim pasją zawodu leśnika i umiłowaniem przyrody. Przyjeżdżają do Leska z całego woj. podkarpackiego, a także z  województw: małopolskiego  i  lubelskiego, nie zważając na odległość i konieczność rozstania z domem rodzinnym – mówi Jadwiga Szelak, dyrektor Technikum Leśnego w Lesku.

Zespół Szkół Leśnych w Lesku to szkoła z wieloletnimi tradycjami leśnymi, łowieckimi i edukacyjnymi. Uczy szacunku i pielęgnowania tych wartości. Rzetelnie przygotowuje uczniów do wykonywania zawodu leśnika oraz daje dobre podstawy do kontynuowania nauki na wyższych uczelniach.

Technikum Leśne w Lesku wyróżnione dyplomem Srebrna Szkoła 2013 (Zdjęcia: 2) 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz