/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Targi Eko-Las już w przyszłym tygodniu - zobacz kto otrzymał Złote Medale

MTP

Autor: oprac. pks
Źródło: MTP
Data: 2012-08-30


Już w przyszłym tygodniu odbędą się XII Międzynarodowe Targi Gospodarki Leśnej, Przemysłu Drzewnego i Ochrony Środowiska Eko-Las.

13 edycja targów Eko-Las to największe wydarzenie dla sektora leśnego w Polsce w tym roku. Swoją ofertę zaprezentuje ponad 120 wystawców z Austrii, Czech, Kataru, Niemiec, Słowacji, Szwecji, Włoch oraz Polski.

Specjalnością targów są przede wszystkim duże powierzchnie demonstracyjne, gdzie prezentowane będą urządzenia do prac leśnych podczas praktycznych zastosowań.

Podczas targów obejrzeć można będzie produkty nagrodzone Złotym Medalem Międzynarodowych Targów Poznańskich. W tej edycji targów Eko-Las nagrody zostały przyznany sześciu przedsiębiorstwom. Prestiżowe wyróżnienie, kampania promocyjna nagrodzonych produktów przed rozpoczęciem targów, pakiet medalisty, udział nagrodzonego produktu w konkursie „Złoty Medal – wybór konsumentów”  to tylko klika elementów unikatowego pakietu korzyści, który czeka na laureatów!

Wśród nagrodzonych produktów znalazły się:

HARWESTER PONSSE ERGO
PONSSE OYJ, Finlandia
Zgłaszający: Profesjonalne Maszyny Leśne Sprzedaż i Serwis sp. z o.o., Warszawa

Ponsse Ergo to najbardziej uniwersalny harwester w historii firmy. Potężny silnik Mercedes-Benz i podwójny układ hydrauliki roboczej zapewniają, że jego wydajność w tej klasie maszyn jest nie do pobicia. Duża kabina, opatentowane manipulatory Ponsse 2000 lub Ponsse Comfort, zwarta budowa, niski punkt ciężkości, unikalny system poziomowania kabiny gwarantują najbardziej ergonomiczną i wydajną pracę. Wersja 8W umożliwia pozyskanie w najtrudniejszych warunkach terenowych, przy  naciskach jednostkowych na grunt równych naciskowi dorosłego człowieka.

Jako jedyny harwester w klasie zrębowo-trzebieżowych może być wyposażony w żuraw teleskopowy lub prostowodowy o wysięgu nawet do 11,0 m. Nowa seria głowic umożliwia również wydajne pozyskanie drewna z przeznaczeniem na biomasę.

Opryskiwacz szkółkarski OS-1
Ośrodek Techniki Leśnej, Jarocin

Opryskiwaczem  w technologii CDA (Controlled Droplet Application), przeznaczonym do pracy na szkółce leśnej jest electro-SAD. Jest to ciągnikowy opryskiwacz zbudowany w Polsce na bazie głowic Micron Electrafan. Urządzenie wyposażone w sześć głowic zawieszonych na samopoziomującej belce umożliwia jednoczesne opryskanie 3 taśm na szkółce. Belka ma możliwość ustawienia wysokości pracy. Atomizery można ustawiać w dowolnym kierunku i pod dowolnym kątem. Ciecz podawana jest z 200-litrowego zbiornika. Każda z głowic wyposażona jest w osobny włącznik oraz zawór regulujący dopływ cieczy, z kolei główny zawór przepływowy umożliwia mieszanie cieczy oraz dostosowanie podawania do ilości pracujących głowic.

Stabilizator Meri Crusher MJH-2,0 DTG
SUOKONE  Oy – Finlandia
Zgłaszający: Hempol sp. z o.o., Poznań

Stabilizator Meri Crusher MJH-2,0 DTG, przeznaczony jest do budowy i remontu dróg w szczególności dróg leśnych. Maszyna posiada szerokość roboczą 2,0 metra, ilość elementów roboczych-noży - 84 szt. Masa maszyny - 2200 kg, maszyna agregatowana jest z ciągnikami o mocy od 150 – 300 KM. Głębokość robocza od 5-30 cm zapewnia stabilizowanie wszystkich typów gruntów. Hydrauliczna pokrywa na przodzie powoduje że przerabiany materiał pozostaje w obrębie komory roboczej, tylna pokrywa zapewnia wyrównanie podłoża przygotowując je do operacji zagęszczania. Przekładnie pracują w kąpieli olejowej.

FAO  FAR – seria ciężkich przyczep zrywkowych 9-14 ton z żurawiami
FAO FAR – Budowa Maszyn Leśnych, Cieszyn
Zgłaszający: PPUH FAO FAR Janusz Glajcar, Cieszyn

Najbardziej niezawodne na polskim rynku, przeznaczone do pracy pod dużymi obciążeniami.  W szczegółach dopracowane rozwiązania techniczne , najwyższej jakości materiały, zaawansowana, nowoczesna technologia produkcji pozwalają na stworzenie maszyn znacznie wyróżniających się spośród innych dostępnych na rynku . Rozwiązania stosowane w najdroższych światowych markach zastosowano w tej właśnie serii przyczep : zintegrowana rama centralna, kołnierzowy montaż żurawia, belka główna zawieszenia kół, amortyzatory drgań i wiele innych.

Vademecum Ochrony Przyrody Leśniczego (VOPL)
Biuro Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej Oddział w Brzegu, Brzeg

Vademecum Ochrony Przyrody Leśniczego stanowi nowatorskie podejście do zagadnień dotyczących ochrony przyrody w Lasach Państwowych. Pomaga w sprawnym realizowaniu założeń gospodarki leśnej w kontekście powszechnego obowiązku dbałości i ochrony zasobów przyrodniczych, a także pozwala na sprawne wdrożenie zapisów prognozy oddziaływania na środowisko na gruntach PGL LP przez bezpośredniego odbiorcę pul – leśniczego.
Vademecum Ochrony Przyrody Leśniczego stworzone dla praktyków przez praktyków jest nieodzownym elementem pracy w podstawowej jednostce organizacyjnej każdego nadleśnictwa

Vimek Forwarder 608
VIMEK AB, Szwecja
Zgłaszający: Ośrodek Techniki Leśnej,  Jarocin

Forwarder Vimek 608 został opracowany w odpowiedzi na zapotrzebowanie większej ładowności i polepszenia mobilności w terenie.  Vimek zaprojektował całkowicie nową maszynę z gamą pomysłowych udoskonaleń. Nowe przeniesienie napędu polepsza właściwości jezdne przyczepy, a zatem trakcję. Ładowność została powiększona o  50%, z 3 ton na Forwarderze Vimek 606TT do 4.5 ton. Również zostały polepszone wydajności pomp i systemu hydraulicznego, a żuraw został wydłużony o 60 cm, do 5.2 metrów. Innymi nowinkami w Forwarderze Vimek 608 jest konstrukcja sprzęgła, która usprawnia stabilizatory i hamulce przyczepy, wzmocniony przegub i udoskonalone cylindry skrętne oraz ogólnie polepszone warunki pracy operatora, z klimatyzacją w opcji wyposażenia. Żuraw może być wyposażony w system tłumiący dla funkcji obrotu i przechyłu, jak również w hamulec łącznika Vimek. Hamulec łącznika Vimek, opatentowany tłumik obrotu zainstalowany pomiędzy końcówką żurawia a rotatorem, umożliwiają zrywkę drzew w pozycji kłody pionowej. 

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA