DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Telekomunikacja:
Orange zastępuje Ideę

Autor:
Źródło:
Data: 2005-03-29


Jean Marc Vignolles zastąpi Sławomira Skrodzkiego na stanowisku prezesa zarządu i dyrektora generalnego Centertela, operatora sieci Idea.

To już druga w krótkim czasie zmiana na fotelu szefa operatora telefonii komórkowej. Trzy tygodnie wcześniej Tadeusz Kubiak przejął po Bogusławie Kułakowskim kierowanie Polską Telefonią Cyfrową, operatorem sieci Era i Heyah.

W składzie zarządu Centertela pozostał Jacek Murawski (dyrektor finansowy), a jego nowym członkiem została Iwona Kossmann. Zmiany nie były jednak tak gwałtowne i głośne, jak w PTC. Nie było dwóch zarządów, obyło się też bez blokowania przez jeden zarząd wstępu do firmy drugiemu. Sławomir Skrodzki oficjalnie złożył rezygnację z pełnionej funkcji. Jean Marc Vignolles, oprócz bieżącej działalności operacyjnej, będzie miał za zadanie wprowadzenie nowej marki – Orange. Po cichu mówiło się o tym od dwóch lat, oficjalnie France Telecom (mniejszościowy udziałowiec Centertela i właściciel Telekomunikacji Polskiej – głównego udziałowca komórkowego operatora) przyznał to w połowie grudnia. Francuzi są już przygotowani do tej zmiany, czekają tylko na odpowiedni moment.

Marcin Kwaśniak

Gazeta Prawna - Gospodarka: Nr 61 (1426) wtorek 29 marca 2005 r.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz