/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Pożar w zakładzie produkującym palety

Autor:
Źródło: Państwowa Straż Pożarna
Data: 2012-03-06


24 lutego nad ranem (ok. 4.40) w miejscowości Cieplice gm. Adamówka pow. Przeworsk został zauważony pożar hali produkcyjnej w zakładzie wyrabiającym palety.

Pożar w zakładzie produkującym paletyPożar w zakładzie produkującym paletyFot. KP PSP Przeworsk

Dyspozytor PSK Przeworsk zadysponował na miejsce zdarzenia dwa zastępy gaśnicze z JRG PSP Przeworsk, 4 zastępy z OSP KSRG oraz 3 zastępy OSP z terenu gminy. Po przybyciu pierwszych jednostek na miejsce KAR stwierdził, iż pożar obejmuje cały obiekt hali produkcyjnej wraz z przyległym budynkiem socjalno-biurowym oraz zagraża składowanym w pobliżu deskom, paletom oraz innym budynkom.

Działania gaśnicze polegały na odłączeniu zasilania energetycznego, podaniu w pierwszej fazie 3 prądów gaśniczych w obronie na skład desek, palet oraz pobliskie budynki i jednoczesne skierowanie prądów wody na płonącą halę w miejsce najbardziej intensywnego pożaru. Przy dojeździe kolejnych jednostek sukcesywnie zwiększano ilość prądów wody na palącą się halę. Po lokalizacji przegrupowano jednostki i dogaszano palące się elementy zwiększając ilość wprowadzanych ratowników do środka obiektu.

W działaniach uczestniczyło łącznie z jednostkami przybyłymi bez wezwania 12 zastępów i 55 ratowników, Wielkość pożaru 18x54m (972m2), kubatura 4860m3.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA