/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Budma 2012: Budownictwo przyszłości w zasięgu ręki

Międzynarodowe Targi Poznańskie

Autor:
Źródło: Międzynarodowe Targi Poznańskie
Data: 2012-01-05


Najnowsze, dostępne na rynku rozwiązania dla różnych sektorów branży budowlanej – to główny powód dla którego warto odwiedzić Poznań w dniach od 24 do 27 stycznia 2012 roku. W tym czasie na Międzynarodowych Targach Budownictwa BUDMA na powierzchni przekraczającej 60.000 m2 swoją ofertę prezentuje ponad 1400 wystawców z przeszło 30 krajów. Atutem tego wiodącego w Europie Środkowo – Wschodniej spotkania jest nie tylko powyższa statystyka gwarantująca satysfakcję z przyjazdu, ale także bogaty program konferencji i seminariów o charakterze branżowym.

Budma 2011Budma 2011Fot. Drewno.pl

BUDMA uwalnia wyobraźnię
„Budownictwo przyszłości – uwolnij wyobraźnię” to hasło zbliżającej się dwudziestej pierwszej edycji Budmy. Nowa odsłona targów różni się od poprzednich swoich edycji. Organizatorzy postawili sobie za cel odważne wprowadzanie do budownictwa nowatorskich rozwiązań oraz świadome i odpowiedzialne kształtowanie zdrowej i funkcjonalnej przestrzeni społecznej dostępnej wszystkim pokoleniom. Jak mówi Violetta Pastwa, dyrektor targów, poznańskie targi budowlane mają odgrywać aktywną rolę w wyznaczaniu kierunków rozwoju budownictwa, będąc dla wystawców skuteczną platformą promocji ich innowacyjnych produktów, a dla zwiedzających największą i najbardziej komplementarną prezentacją budowlanych technologii jutra. BUDMA 2012 ma przede wszystkim uwolnić wyobraźnię i wyjść daleko poza utarte schematy i standardowe działania. Dlatego w ich programie pojawi się szereg nowych wydarzeń skierowanych do kluczowych grup zwiedzających, a w tym seminaria, szkolenia, warsztaty i inspirujące przestrzenie specjalne.  

Strada di Architettura
Jednym z nowatorskich projektów na targach Budma 2012 jest Strada di Architettura, która ułatwi dotarcie architektom i projektantom do innowacyjnych materiałów i unikalnych rozwiązań technologicznych. Strada di Architettura to ścieżka zwiedzania po najnowszej polskiej, ale także międzynarodowej architekturze, prowadząca przez wszystkie przestrzenie wystawiennicze do miejsc, w których odbędą się wydarzenia dla architektów. Wystawy prac, przestrzenie warsztatowe, sale konferencyjne oraz wybrane stoiska firm wystawców utworzą na mapie ekspozycji targów Budma 2012 trasę dla architektów. Strada di Architettura połączy ze sobą trzy, leżące w oddalonych od siebie częściach ekspozycji strefy (wiedza, inspiracja, doświadczenie), w których odbywać się będą wydarzenia z udziałem zaproszonych architektów (wśród nich Odile Decq - jedna z najbarwniejszych i najbardziej utytułowanych gwiazd współczesnej architektury francuskiej), w tym liczne wystawy.

Jaki Dom Przyszłości?
W ramach ekspozycji specjalnej BUDSHOW 2012 zbudowany zostanie nowoczesny dom wg projektu greenCUBE_127 wyróżnionego w ogólnopolskim konkursie architektonicznym „Twój Dom – Dialog z Tradycją”. Dom będzie przykładem nowoczesnego i wielowymiarowego projektowania architektury zrównoważonej pod względem ekonomicznym i ekologicznym. Poprzez ten projekt organizatorzy chcą pokazać nowoczesną, współczesną architekturę przystosowaną do potrzeb współczesnego inwestora i udowodnić, że możliwe jest projektowanie i budowanie domu w standardzie energetycznym budynków pasywnych przy ograniczonym budżecie i jednoczesnym zachowaniu odpowiednich reżimów technologicznych. Dom ma wyróżniać się niskimi wskaźnikami energii wbudowanej (użytej do wyprodukowania materiałów budowlanych), energii końcowej (zużywanej do ogrzania wnętrza i podgrzania ciepłej wody użytkowej) oraz energii pierwotnej, do której zużycia ze środowiska przyczynia się budynek.

Budownictwo pasywne
Praktykom z branży budowlanej polecamy uczestnictwo w III Forum Budownictwa Energooszczędnego i Pasywnego. Podczas dwudniowego bloku seminaryjnego (trzeci i czwarty dzień targów BUDMA) szczegółowo omówione zostaną zagadnienia dotyczące architektury zrównoważonej, nowoczesnych materiałów i technologii, a także przykłady budownictwa pasywnego realizowane w Niemczech, Austrii i Szwajcarii. Ciekawie zapowiada się panel dotyczący kampanii pt. „Innowacyjna Polska 2010-2020. Wysoko-energooszczędne budynki pasywne w każdej gminie i mieście”, która skierowana jest do władz samorządowych.


Laureaci konkursu o Złoty Medal MTP BUDMA 2012:

Drzwi przeciwpożarowe wahadłowe MARC – Wh EI60
„MAŁKOWSKI – MARTECH” S.A., Konarskie
Pawilon 4 stoisko 36

Brama dymoszczelna Marc-ZS
„MAŁKOWSKI –MARTECH” S.A., Konarskie
Pawilon 4 stoisko 36

Belka stropowa POSI-JOIST
INTER-LERS sp. z o.o., Kłecko
Pawilon 5 stoisko 106

Papa hydroizolacyjna DEBRIPURE®
IMPERBEL NV/S.A. Belgia
Zgłaszający: DEBRIGUM , Belgia
Pawilon 5 stoisko 17

Panele dachowe PD 510
PRUSZYŃSKI sp. z o.o.,Komarów, Sokołów
Pawilon 9 stoisko 21

System wewnętrznego komfortu na bazie pompy ciepła NIBE F1245 PC, zapewniający ogrzewanie, chłodzenie, ciepłą wodę i wentylację z odzyskiem ciepła z możliwością zdalnego sterowania przez sieć GSM
NIBE- BIAWAR sp. z o.o. Białystok
Pawilon 6A stoisko 20

Ceramiczna płytka elewacyjna EKOLINE
    Lubelski Węgiel „Bogdanka” S.A. w Bogdance, Puchaczów
    Pawilon  3

Okno dachowe FGH-V P2 Galeria
    FAKRO PP sp. z o.o., Nowy Sącz
    Pawilon 5 stoisko 65

System SOLBET Perfekt
    SOLBET sp. z o.o., Solec Kujawski
    Pawilon 3 stoisko 36

Siatkowe platformy robocze
    HUCK POLSKA sp. z o.o., Wrocław
    Pawilon 8A stoisko 40

Kotwy z płynną  regulacją długości  SAAW SYSTEM
    SAAW SYSTEM s.c. P. Święcicki, K. Pólkowski, M. Pólkowski, Tuszyn
    Pawilon 5 stoisko 80

Produkty nagrodzone Złotym Medalem prezentowane będą na przestrzeni specjalnej zlokalizowanej w centrum ekspozycji targowej „Strefa Mistrzów” w pawilonie 5, pawilonie 3 i pawilonie nr 7.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz