/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Marcin Korolec nowym Ministrem Środowiska

Autor:
Źródło: Ministerstwo Środowiska
Data: 2011-11-19


Marcin Korolec otrzymał z rąk Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego nominację na stanowisko Ministra Środowiska. Nowy szef MŚ - pełniący dotychczas funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Gospodarki - zapowiedział podczas spotkania z ustępującym Ministrem Środowiska i dziennikarzami kontynuację działań podejmowanych do tej pory przez resort.

Marcin Korolec (od lewej), nowy minister środowiska i Andrzej Kraszewski, dotychczasowy minister środowiska Marcin Korolec (od lewej), nowy minister środowiska i Andrzej Kraszewski, dotychczasowy minister środowiska Fot. Ministerstwo Środowiska

Podczas spotkania z dziennikarzami Minister Marcin Korolec zapowiedział, że na początku tygodnia odbędą się rozmowy poświęcone omówieniu pierwszoplanowych wyzwań, jakie stoją przez Ministrem Środowiska.

- Wyzwań jest bardzo dużo. Wynikają one m.in. z naszych bieżących spraw, z działalności legislacyjnej Unii Europejskiej, a także poważnych negocjacji, które mają miejsce na świecie. Będę przedstawiał własne pomysły, jednak najpierw muszę dokładnie zapoznać się z bieżącymi wyzwaniami – powiedział minister Marcin Korolec. Dodał, że będzie to proces kontynuacji, a nie rewolucji.

Biorący udział w spotkaniu prof. Andrzej Kraszewski podsumował dotychczasowe relacje pomiędzy resortami środowiska i gospodarki. - W poprzednim rządzie nasze ministerstwa pracowały bardzo harmonijnie. Minister Korolec w momencie pełnienia funkcji wiceministra w resorcie gospodarki współpracował z nami i ta współpraca była doskonała.

 ***

Marcin Korolec urodził się 24 grudnia 1968r. w Warszawie. Ukończył studia w Ecole Nationale d’Administration w Paryżu (1996r.), a także Uniwersytet Warszawski, najpierw na Wydziale Historii, a następnie Prawa i Administracji.

Od czerwca 1993r. do grudnia 1994r., a także od czerwca 1997r. do marca 1998r. pracował jako prawnik w kancelariach prawniczych. Od stycznia do kwietnia 1995r. był prawnikiem w Departamencie Prawno-Traktatowym w Ministerstwie Spraw Zagranicznych.

Od marca 1998r. do lipca 1999r. pełnił funkcję asystenta Pełnomocnika Rządu ds. Negocjacji o Członkostwo RP w UE, Jana Kułakowskiego.

Od 1999r. do 2001r. jako Doradca Jana Kułakowskiego, Pełnomocnika Rządu ds. Negocjacji o Członkostwo RP w UE, odpowiadał za takie obszary negocjacji jak: swobodny przepływ towarów, swobodny przepływ osób, rolnictwo, polityka konkurencji, polityka ochrony konsumentów.

W latach 2001–2004 był Radcą Ministra w Urzędzie Komitetu Integracji Europejskiej, w gabinecie minister Danuty Hübner.

Od października 2004r. do listopada 2005r. był wspólnikiem Euroidea i prowadził działalność doradczą w zakresie funduszy unijnych.

23 listopada 2005r. został powołany na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Gospodarki.

Prowadził także szeroką działalność dydaktyczną m.in. w dziedzinie funduszy strukturalnych i koordynacji polityki europejskiej w Polsce (warsztaty w Krajowej Szkole Administracji Publicznej, na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW).

Od 2010 członek Rady Nadzorczej Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Od kwietnia 2011 reprezentuje Polskę w Radzie Międzynarodowej Agencji ds. Energii Odnawialnej (IRENA). Od 2011 członek Rady Doradczej UE ds. Gazu Unia Europejska-Rosja.

Jest autorem publikacji na temat polskich negocjacji akcesyjnych: „Polityka społeczna i zatrudnienie” – rozdział „Organizacja i przebieg negocjacji akcesyjnych w dziedzinie polityki społecznej i zatrudnienia”(KPRM, Warszawa, 2001); Członkostwo Polski w Unii Europejskiej – na jakich zasadach? – rozdziały „Swobodny przepływ towarów”, „Rolnictwo” (UKIE, Warszawa, 2003).

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz