/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Nowy Styl buduje nową fabrykę mebli biurowych

Nowy Styl

Autor: oprac. pks
Źródło: Nowy Styl
Data: 2011-10-10


Nowy Styl wybuduje nowy zakład produkcyjny, w którym wytwarzane będę meble biurowe. Inwestycja współfinansowana z funduszy unijnych kosztować będzie prawie 106 mln zł.

Nowy Styl buduje nową fabrykę mebli biurowych w JaśleNowy Styl buduje nową fabrykę mebli biurowych w JaśleFot. Nowy Styl

Jak poinformowała Anna Kordecka-Myślińska z Grupy Nowy Styl, nowa fabryka powstanie w Jaśle na Podkarpaciu. - Będzie to nowoczesny zakład produkujący meble biurowe. Dzięki wdrożeniu innowacyjnych technologii i rozwiązań informatycznych czas produkcji zostanie skrócony, a jakość mebli znacząco wzrośnie - powiedziała.

W ramach projektu, na przedmieściach Jasła w Warzycach obok innych zakładów należących do grupy Nowy Styl, powstanie nowoczesny zakład produkujący meble biurowe. Fabryka zajmie obszar ponad 27 ha. Sama hala produkcyjna będzie miała powierzchnię 16 ha. Jeśli warunki pogodowe pozwolą, jej montaż rozpocznie się jeszcze w tym roku.

W zakładzie produkowany będzie pełny asortyment mebli biurowych. Meble będą powstawały zarówno w realizacjach standardowych, jak i na indywidualne zamówienie klienta. Fabryka zostanie wyposażona w trzy nowoczesne linie technologiczne. Na linii wielkoseryjnej, będą produkowane typowe meble biurowe według standardowych, katalogowych wzorów i wymiarów.

Druga linia pozwoli na realizację zamówień indywidualnych. Klient będzie mógł zaproponować swój indywidualny projekt zawierający nietypowe kształty czy wymiary mebli. Po akceptacji projekt zostanie automatycznie wyceniony. Wraz z kosztorysem klient otrzyma informacje dotyczące czasu realizacji zamówienia. Będzie to możliwe dzięki połączeniu programów projektowych z cyfrowymi maszynami na liniach produkcyjnych. Według przedstawicieli  Nowego Stylu, rozwiązanie to powinno wyeliminować ewentualne błędy i skrócić czas realizacji projektu o 70-80%.

Trzecia z linii produkcyjnych zainstalowanych w zakładzie służyć będzie do fornirowania płyt i elementów wykorzystywanych w produkcji.

- Nowatorskim rozwiązaniem jest druga z linii, tzw. małoseryjna. Umożliwi ona realizację zamówień indywidualnych, a produkowane na niej meble zostaną w pełni dostosowane do oczekiwań klienta. Zatem, jeśli klient zamówi stół w nietypowej formie, np. serca, będziemy mogli spełnić jego życzenie
- zaznaczyła Kordecka-Myślińska.

Dzięki nowemu zakładowi utworzonych zostanie 90 nowych miejsc pracy. Całkowity koszt powstania fabryki to ponad 105,706 mln zł, z tej kwoty 39,998 mln zł stanowi dofinansowanie unijne w ramach projektu "Innowacyjne technologie w przemyśle meblarskim - budowa nowoczesnego zakładu produkcyjnego w Nowy Styl Sp. z o.o. oraz wdrożenie innowacyjnych produktów na rynku europejskim" współfinansowanego z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka na lata 2007-2013 Działanie 4.4. Czas realizacji inwestycji określono do 31.01.2015. Jednak przedstawiciele spółki Nowy Styl podkreślają, że będą dążyć do skrócenia tego terminu.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz