/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Akt oskarżenia w sprawie sprzedaży drewna w Białymstoku

Prokuratura Okręgowa w Białymstoku

Autor: oprac. dja
Źródło: Prokuratura Okręgowa w Białymstoku
Data: 2011-07-01


Pięć osób, w tym były dyrektor generalny Lasów Państwowych, zostało oskarżonych w sprawie dotyczącej sprzedaży drewna w 2007r.

Fot. Drewno.pl

Prokuratura Okręgowa w Białymstoku skierowała do Sądu Rejonowego w Białymstoku akt oskarżenia przeciwko byłym: Dyrektorowi Generalnemu Lasów Państwowych Andrzejowi M., Głównemu Analitykowi Dyrekcji Generalnej, Konradowi T., Dyrektorowi regionalnej dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku Piotrowi Z. oraz jego zastępcy Cezaremu Ś. i Naczelnikowi Wydziału Marketingu Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku Zenonowi A.

Zarzuty dotyczą 2007r. Wszystkim funkcjonariuszom publicznym zarzucono przekroczenie uprawnień służbowych w celu osiągnięcia korzyści majątkowej przez inną osobę w zakresie dotyczącym sprzedaży drewna w trybie niezgodnym z obowiązującymi przepisami w wyniku czego dwie spółki reprezentowane przez jedną osobę nabyły drewno o łącznej masie 50.000 m3 w trybie niekonkurencyjnym.

Zgodnie z informacją rzecznika prasowego prokuratury, przestępstwo z art. 231 §1 i 2 zagrożone jest karą pozbawienia wolności od roku do lat 10. Oskarżeni nie przyznali się do popełnienia zarzuconych im czynów.

W sprawie toczącej się od połowy 2008r. początkowo śledztwo było prowadzone w sprawie niegospodarności, a zarzuty postawiono również 12 nadleśniczym, postępowanie zostało umorzone postanowieniem Sądu z dnia 19 listopada 2009 roku w wyniku stwierdzenia, że czyny im zarzucone nie zawierają ustawowych znamion przestępstwa.

Ze względu na fakt, że biegłym nie udało się jednak ustalić jaką konkretną, wymierną korzyść miałby uzyskać właściciel firm, które zakupiły drewno, pięciu oskarżonym postawiono wyłącznie zarzuty przestępstw urzędniczych.


Więcej informacji na ten temat:

Zatrzymane kierownictwo białostockich Lasów Państwowych

Nie ma aresztu dla kierownictwa RDLP Białystok

Oświadczenie dyrektora generalnego LP w sprawie RDLP Białystok

Leśne interesy PiS i Samoobrony - Dziennik pisze o aferze w Białymstoku

CBA zatrzymało byłego Dyrektora Generalnego i Głównego Analityka Lasów Państwowych

Białostoccy nadleśniczowie oczyszczeni z zarzutów


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Jedynie Oni??

I słusznie. Takie działania winny być piętnowane. Mam tylko nadzieję, że kiedyś, ktoś "zerknie" na przetargi w e-drewno.

Piotr [1]Odpowiedz na ten komentarz2011-07-01 20:58:42

Zgłoś nadużycie

Bez komentarza

W 2007 roku wystąpiłem do Regionalnej D. w Białymstoku z prośbą o wyrównanie krzywdzącej mnie decyzji na 350tj trzysta pięćdziesiąt m3.Otrzymałem odpowiedz odmowną.Następnie wystąpiłem do Generalnego Dyrektora z tym samym problemem.Jeden z Naczelników w GD LP podbudował mnie że mam rację,że potraktowano mnie nazbyt surowo ale w tej sprawie może decyzję podjąć tylko Dyrektor RD.Proszę zauważyć raz jeszcze o jaką masę prosiłem.Duży może więcej!!!

Właściciel Tartaku ale małego [1]Odpowiedz na ten komentarz2011-07-04 18:48:10

Zgłoś nadużycie

Kropelka w morzu

Dziwi mnie że od lat tylko jedna afera w tej branży.O ile się orientuję to jedna z najbardziej skorumpowanych branż.Do tego cała szara strefa w branży tartacznej na nie spotykaną skalę.Ciekawe jak się to rozwinie bo jak ktoś się zabierze do roboty to w Polsce nie pozostanie wiele tartaków,może parę.

Adam [100]Odpowiedz na ten komentarz2011-07-05 12:54:53

Zgłoś nadużycie

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz