/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Protest przewoźników drewna w Kwidzyniu

Ogólnopolski Związek Pracodawców Transportu Drogowego

Autor: oprac. dja
Źródło: Ogólnopolski Związek Pracodawców Transportu Drogowego
Data: 2011-03-22


Zgodnie z planem, 21. marca odbył w Kwidzyniu odbył się kolejny protest przewoźników drewna, przeciwko zbyt niskim - ich zdaniem - stawkom za przewóz drewna.

Protest przeoźników przed zakładem International Paper KwidzynProtest przeoźników przed zakładem International Paper KwidzynFot. OZPTD

Podobnie jak w Świeciu, przy ogłuszającym dźwięku klaksonów przez miasto przejechało ok. 80 pojazdów wyładowanych 25m3 drewna. Jeden z pojazdów z napisem "3x nie" załadowany był ładunkiem ok. 37 m3 drewna, by pokazać do jakich ekstremalnych przeładowań zmuszani są przewoźnicy.

Zdaniem przedstawicieli Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Transportu Drogowego, organizatora protestu, stawki za transport drewna powinny być wyższe o 100-120%. Obecnie stawka za 1 km ładowny (przejazd z załadunkiem), realizowany na zlecenie dużych firm wynosi poniżej 6 zł, podczas gdy rzeczywisty koszt przewoźnika to 10,80 zł za 1 km. Przewoźnicy, aby pokryć swoje koszty przewożą ładunki znacznie większe niż normatywne 25 m3 (ok. 21 ton). Jak wygląda przeładowany transport protestujący pokazali na przykładzie jednej z ciężarówek, na której znajdowało się ok. 38m3 drewna.

Protestujący zapowiadają, że jeżeli stawki za przewóz nie wzrosną, to 1 kwietnia wstrzymają dostawy drewna do największych krajowych zakładów przerabiających drewno okrągłe.

Protestujący wręczyli dyrekcji zakładu International Paper Kwidzyn petycję w sprawie nowych warunków dostaw drewna wraz w wyliczeniami żądanych stawek. Jak powiedział Stanisław Bartłomiejczyk, dyrektor ds. technicznych International Paper Kwidzyn, w tym roku zakład podwyższył już stawki za przewóz 1 m3 drewna o 4%. Bartłomiejczyk zapewnił, że złożona petycja na pewno zostanie przeanalizowana.

International Paper Kwidzyn transportem samochodowym w ciągu roku realizuje dostawy ok. 1 mln m3 surowca drzewnego, czyli ok.50% swoich potrzeb produkcyjnych. Druga połowa dostarczana jest koleją.

We wtorek przewoźnicy będą protestować w Ostrołęce, w środę – w Grajewie, a w czwartek – w Szczecinku.

Protest przewoźników drewna w Kwidzyniu (Zdjęcia: 4)

Protest przeoźników przed zakładem International Paper KwidzynŁadunek 38 m3 drewna obrazował sprzeczny z prawem stan obecny transportu drewna.Prawidłowo załadowane ciężarówki zdaniem transportowców i przepisów drogowych nie powinny przewozić więcej niż 25 m3 drewna.Ok. 80 ciężarówek wzięło udział w poniedziałkowym proteście w Kwidzyniu

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

możliwości porozumienia

1. lasy państwowe powinny nie wypisywać więcej niż 25 m3 na kwicie wtedy, sprawa jest jasna, powinien być nakaz ustawowy.
2. zbiorowy protest "wszystkich" przewoźników nawet tych, którzy nocą do Szczecinka przywożą po 100 mp S2A sosny, ważąc zestaw na dwa razy bo waga jest na 60 ton ustwiona
3. porozumienie z przewoźnikami a odbiorcą surowca(konieczne), miesiąc temu w Szczecinku było spotkanie przewoźników z zarządem, z zarządu nikt nie raczył przyjść
4. wyeliminowanie z rynku nieuczciwych przewoźników wożących po 45 m3 jednorazowo, tzw. nocne drogowe pociągi z drewnem

tracker [1]Odpowiedz na ten komentarz2011-03-22 21:48:20

Zgłoś nadużycie

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz