DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

LAS-EXPO 2005

LASY PAŃSTWOWE

Autor: Mariusz Turczyk / opr. Artur Rutkowski „Echa Leśne”
Źródło: LASY PAŃSTWOWE
Data: 2005-03-17


W Kielcach odbyły się XI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH oraz towarzyszące im V Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO.

<center>LAS-EXPO</center><center>LAS-EXPO</center>

Imprezę rozpoczęła młodzież z Zespołu Szkół Leśnych w Zagnańsku, która odegrała myśliwski sygnał „Już czas”,
a chwilę później minister rolnictwa i rozwoju wsi Wojciech Olejniczak wypowiedział słowa: „Targi uważam za otwarte”.

Choć tegoroczne targi odbywały się w typowo zimowej aurze, nie przeszkadzało to tegorocznemu AGROTECH –owi i LAS EXPO pobić wszystkich dotychczasowych rekordów. Były to największe targi zarówno ze względu na liczbę wystawców (prawie 300 z ośmiu krajów Europy), jak i zajętą powierzchnię wystawową - ponad 14 tys. metrów kwadratowych, w porównaniu do 8,5 tys. metrów kwadratowych przed rokiem. Pierwszy raz w historii AGRO-TECH-u przygotowany został Niemiecki Pawilon Narodowy. Uroczyście otworzył go ambasador Niemiec w Polsce, Reinhard Schweppe.

Targom Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi Las-Expo patronował Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu Adam Wasiak. Wystawcy zaprezentowali maszyny i sprzęt do prac leśnych, ciężkie maszyny do pozyskiwania drewna oraz materiał szkółkarski i oprzyrządowanie dla leśnictwa.

Drugi dzień Targów Las Expo – zdominowała konferencja „Leśny Kompleks Promocyjny Puszcza Świętokrzyska - promocją regionu i gospodarki leśnej”. W sali centrum Targi Kielce zebrało się blisko 120 osób. Wśród gości dominowali leśnicy, ale temat nowego LKP zainteresował również przedstawicieli władz lokalnych, rolników i młodych entuzjastów ekologii.

Dla osób, które drugiego dnia targów odwiedziły stoisko Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych przygotowaliśmy niespodziankę. Wszyscy chętni wyjechali z Las–Expo 2005 z pamiątkową sadzonką drzewa. Zainteresowanie sadzonkami było ogromne. Przy okazji padło wiele pytań o sposoby pielęgnacji, ochrony drzew przed szkodnikami, a nawet możliwości zalesienia własnej działki.

Największą popularnością cieszyły się oczywiście Bartusie, sadzonki dębu, będące spokrewnione w prostej linii z historycznym Bartkiem. Warto zauważyć, że były one specjalnie przygotowane do targów. Pracownicy nadleśnictwa Zagnańsk na kilka tygodni przed Las–Expo przenieśli Bartusie do ciepłego pomieszczenia, dzięki czemu na gałązkach pojawiły się już zielone listki. Był to niewątpliwie najbardziej wiosenny akcent tegorocznych targów LAS EXPO

Mariusz Turczyk
Rzecznik Prasowy RDLP Radom

LAS-EXPO 2005 (Zdjęcia: 4)

<center>LAS-EXPO</center><center>LAS-EXPO</center><center>LAS-EXPO</center>

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz