/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

RENEXPO®: Platforma spotkań branży Nr. 1

Recco Poland

Autor: dja
Źródło: Recco Poland
Data: 2010-09-20


W dniach od 7 do 10 października w Augsburgu (Bawaria/Niemcy) odbędą się 11. Międzynarodowe Targi RENEXPO, dotyczące tematu energii odnawialnej oraz energooszczędnego budownictwa i termomodernizacji.

RENEXPO jest jedną z najważniejszych w Europie imprez, która dotyczy wykorzystania odnawialnej energii i energooszczędnego budownictwa. Różnorodność i wyjątkowość tych targów sprawia, iż znajdują się one w światowej czołówce.

Ekspozycja targów podzielona jest tematycznie:

Hala nr 1 - Bioenergia, w której zostaną zaprezentowane technologie związane z energetycznym wykorzystaniem biomasy. W jej ramach znajdą się:

IHE® WoodEnergie
Do głównych punktów IHE® WoodEnergie zalicza się tematyka pozyskiwania energii z drewna. IHE® służy jako europejskie forum spotkań branż, które pozyskują energię z biomasy drzewnej.

InterCogen
To kolejny z tematów targów, który dotyczy zagadnień kogeneracji. We współpracy z niemieckimi stowarzyszeniami do spraw kogeneracji -
Bundesverband Kraft-Wärme-Kopplung odbędzie się wymiana wiedzy między producentami i dostawcami tej branży. Podobnie jak w ubiegłym roku, na targach będzie miał miejsce również przegląd specjalny wraz z serią bezpłatnych wykładów na temat piecy kominkowych, kaflowych, na pellety oraz małych urządzeń grzewczych.  

W hali nr 1 prezentowane też będą zagadnienia pod hasłami Biogas i Biokraftstoffe zajmujące się tematyka pozyskiwania i wykorzystania paliw gazowych i płynnych z biomasy.

Hala nr 2 - Budownictwo energooszczędne i termomodernizacja

interGreenBuilding
Pod tą nazwą kryje się źródło informacji na temat energooszczędnego budownictwa i renowacji. W ramach tej części targów, wystawcy zaprezentują szereg ciekawych tematów z obszaru techniki budowlanej, wentylacji, odzyskiwania ciepła, ogrzewania podłogowego jak i budownictwa z wykorzystaniem ekologicznych materiałów. Przegląd specjalny dotyczący tematyki budowania z drewna przedstawi korzyści wynikające z użycia drewna jako trwałego materiału budowlanego. W ramach tego salon Izba Rzemieślnicza Szwabii zaprezentuje osiągnięcia swoich członków w tym regionie.

Hala nr 3 Energie odnawialne

Wystawy w pawilonie nr. 3 dotyczyć będą tematyki usług energetycznych, energii geotermalnej, wodnej, wiatrowej oraz pomp ciepła. Tutaj dobywać się będzie również Forum Praca i Edukacja zorganizowane przez KUMAS, stanowiące już integralną część targów RENEXPO. W tym roku można będzie również zasięgnąć informacji na temat wolnych miejsc pracy w branży.

Na towarzyszącym targom fachowych sympozjach wybrani eksperci z branży przedstawią obiecujące innowacje, przyszłe trendy, nowe technologie i praktyczne rozwiązania. Zaplanowane są fachowe kongresy na temat: Energia z biologicznych odpadów, Kogeneracja, Małe i średnie instalacje gazyfikacji drewna, Zapobieganie mikrobiologicznym szkodom w nowoczesnym budownictwie mieszkalnym, Miasto i przyszłość oraz Małe elektrownie wiatrowe.

Federalne Stowarzyszenie BioEnergie zorganizuje sympozjum przewodnie dotyczące Energii z drewna, które odbędzie się już po raz dziesiąty i zyskało status głównego miejsca spotkań branży. Podczas sympozjum odbędzie się kompleksowy przegląd polityki, gospodarki i najlepszych praktyk związanych z energetycznym wykorzystaniem drewna. Oprócz sympozjów i wystaw specjaliści jak i użytkownicy końcowi będą mieli możliwość bezpłatnego wysłuchania szeregu wykładów o aktualnej tematyce zaopatrywania w energię.

Targi RENEXPO współpracują z ponad 130 instytucjami i partnerami. Wśród nich są m.in. Bayern Innovativ, Bundesverband WärmePumpe, Bundesverband
BioEnergie, Bundesverband Kraft-Wärme-Kopplung , C.A.R.M.E.N., Cluster Forst i Holz na Bajerach, KUMAS i UmweltCluster Bayern.


Dalsze informacje na temat targów, kongresu i programu RENEXPO 2010 można uzyskać pod adresem: www.renexpo.de.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA