/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Aukcja sprzedaży udziałów Nasycalni Podkładów Pludry

MSP

Autor: dja
Źródło: MSP
Data: 2010-09-18


Minister Skarbu Państwa zaprasza do udziału w aukcji dotyczącej sprzedaży udziałów Nasycalnia Podkładów Sp. z o.o. z siedzibą w Pludrach.

Fot. Nasycalnia Podkładów w Pludrach

Cena wywoławcza za pakiet udziałów stanowiący 85% kapitału zakładowego spółki wynosi 5,918 mln zł.

Zgłoszenie do wzięcia udziału w aukcji należy składać do dnia 25 października 2010r. Aukcja odbędzie się w dniu 28 października 2010r., o godzinie 12.00.

Nasycalnia Podkładów w Pludrach od ponad 80 lat (początek działalności firmy datuje się na roku 1928) zajmuje się impregnacją drewna, głównie dla potrzeb kolejnictwa. W cyklu produkcyjnym stosuje się impregnację podkładów zgodnie z próżniowo-ciśnieniową metodą Rupinga, dzięki której można osiągnąć możliwie najgłębsze przesycenie danego rodzaju drewna przy minimalnym wchłonięciu cieczy impregnacyjnej (oleju kreozotowego). Dzięki tej metodzie można osiągnąć możliwie najgłębsze przesycenie danego rodzaju drewna przy minimalnym wchłonięciu oleju kreozotowego. Wymiernymi zaletami stosowania omawianej metody jest mniejsze zużycie energii i środka impregnacyjnego oraz krótszy okres nasycania. Proces nasycania drewna jest na bieżąco monitorowany poprzez system komputerowy sporządzający wykres z przebiegu nasycania.

Nasycalnia w Pludrach jest jednym z czterech polskich producentów elementów drewnianej nawierzchni kolejowej. Głównymi odbiorcami produktów nasycalni są firmy zajmujące się naprawą i budową infrastruktury i nawierzchni kolejowej.

Spółka oferuje szeroką gamę drewnianej nawierzchni kolejowej (podkładów oraz innych elementów nawierzchni kolejowej) oraz produktów drewnianych impregnowanych ciśnieniowo. Ponadto firma wykonuje usługi nasycania materiałów obcych, nawiercania i zbrojenia podkładów w stalowe elementy nawierzchni torowej, suszenia drewna, produkcji i nasycania słupów teletechnicznych. W ramach dodatkowej działalności od 2008 roku spółka prowadzi tartaczny przerób drewna. Oprócz podkładów produkuje również tarcicę budowlaną, deski, palisady, odpady drzewne oraz zajmuje się transportem drogowym towarów własnymi środkami. Spółka wynajmuje i zarządza nieruchomościami własnymi lub dzierżawionymi.

Skarb Państwa jest właścicielem 100.000 udziałów spółki stanowiących 100% jej kapitału zakładowego. Do sprzedaży przeznaczono pakiet 85% udziałów. Pozostałe 15% udziałów otrzymają nieodpłatnie pracownicy spółki.

Nasycalnia Podkładów Sp. z o.o. z siedzibą w Pludrach w 2009r. osiągnęła przychody w wysokości 10,886 mln zł (2008: 13,954 mln zł) i osiągnęła zysk netto w wysokości 314,9    tys. zł (2008: 1,028 mln zł).

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA