/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

INTERFOB 2009

Samorząd Studencki WTD Poznań

Autor: Mateusz Warkocki
Źródło: Samorząd Studencki WTD Poznań
Data: 2009-11-03


Międzynarodowe Europejskie Spotkanie Studentów Leśnictwa i Technologii Drewna już po raz drugi miało miejsce w Polsce. Od 19 do 23 października ośrodek Bęsia koło Kolna na Mazurach tętnił akademickim życiem.

Na INTERFOB przyjechało 200 osób z całej Europy. Najsilniejszą ekipę stanowili Hiszpanie – 49 osób, oraz Francuzi – 35 studentów. W tych dwóch krajach w 1989 r. narodziła się idea INTERFOB-u.

Ponadto 25 studentów pochodziło z Austrii, 23 z Niemiec, 14 ze Szwajcarii. W spotkaniu uczestniczyli również reprezentanci Serbii (11), Słowenii (9) oraz jedna osoba ze Słowacji. Grupa z Polski liczyła 30 osób.

Celem spotkań jest integrowanie środowisk studenckich przez promowanie osiągnięć naukowych, nowych technologii oraz najlepszych rozwiązań technologicznych. Jest to inicjatywa wyłącznie studencka.

Wykłady rozpoczęły się już drugiego dnia zjazdu. Głos zabrali: dr Michał Roszkowski z Wydziału Technologii Drewna SGGW, dr hab. Michał Zasada – dziekan Wydziału Leśnego SGGW oraz Katarzyna Orlikowska z Wydawnictwa Inwestor. Potem każda z goszczących szkół przedstawiła profil swojej uczelni, możliwości kształcenia i rozwoju oraz perspektywy zatrudnienia w branży.

Kolejnego dnia uczestnicy INTERFOB-u mieli okazję zwiedzić kilka polskich firm związanych z przemysłem drzewnym i gospodarką leśną oraz meblarstwem. Młodym Europejczykom prezentowały się przedsiębiorstwa: Szynaka-Meble w Lubawie, DFM Awangarda w Działdowie oraz Swedwood Poland Sp. z o.o. oddziały w Lubawie i Wielbarku.

Studenci udali się też na wycieczkę do Stacji Badawczej PAN w Popielnie, a 22 października organizatorzy oprowadzali gości po Wilczym Szańcu w Gierłoży.

Ostatniego wieczora prof. Ryszard Guzenda – dziekan Wydziału Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu odwiedził studentów podczas uroczystego bankietu z okazji 20. rocznicy utworzenia INTERFOB-u. Zabawy i rozmowy międzynarodowego grona przy dobrej muzyce i pieczonym dziku trwały do późnej nocy.

Organizatorami tegorocznego INTEROB-u były samorządy studenckie: Wydziału Technologii Drewna UP w Poznaniu, Wydziału Leśnego UP w Krakowie, Wydziału Leśnego oraz Wydziału Technologii Drewna SGGW w Warszawie. Przedsięwzięcie sponsorowały: Lasy Państwowe, Wydawnictwo Inwestor oraz firmy: Kronopol Swiss Krono Group, Schattdecor, Forbo Flooring Poland, Homag Polska Sp. z o.o.
 
Mateusz Warkocki
Samorząd Studencki
Wydz. Technologii Drewna
Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

 

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA