Wykres 1. Prezentuje średnie ceny surowca drzewnego sosnowego klasy WC01, na podstawie której obliczane są ceny innych klas z grupy handlowej W Standard. Grupa ta to przede wszystkim drewno tartaczne klas WA02, WA03, WB01, WB02, WB03, WC01, WC02, WC03, WD1, WD2, WD3. Średnia cena 1m3 drewna obliczona została na podstawie zakończonych aukcji systemu e-drewno z uwzględnieniem mas drewna zakupionych za poszczególne ceny w danym miesiącu.
Wykres 1.
Wykres 2. Obrazuje popyt na surowiec drzewny z grupy handlowej W Standard Sosna. Zielonym kolorem zaznaczono masy drewna oferowane do sprzedaży przez jednostki Lasów Państwowych w systemie e-drewno. Żółty kolor obrazuje ilość drewna jaka została zakupiona (wylicytowana) przez klientów. Litera M przy wartościach oznacza miliony m3, litera K - tysiące m3. Uwaga: Masy drewna "do sprzedaży" wyliczone są na podstawie ofert wystawionych w systemie e-drewno w okresie danego miesiąca. Teoretycznie jest więc możliwe, że część drewna, która nie została sprzedana, została w tym samym miesiącu wystawiona ponownie do sprzedaży "powiększając" pulę oferty. Rzeczywista oferta ilości drewna do sprzedaży w danym miesiącu mogła być niższa.
Wykres 2.
Wykres 3. Przedstawia średnie ceny 1m3 surowca drzewnego klasy WC01 Sosna obliczone na podstawie zakończonych aukcji systemu e-drewno z uwzględnieniem mas drewna zakupionych za poszczególne ceny w danym miesiącu z podziałem na regionalne dyrekcje Lasów Państwowych (RDLP). Kolory żółty i zielony zostały zastosowane naprzemiennie w celu poprawienia czytelności wykresu.
Wykres 3.
Na Wykresie 4. pokazano procentowy udział drewna sprzedanego (wylicytowanego) do drewna wystawionego do sprzedaży przez nadleśnictwa w zakresie grupy handlowej W Standard Sosna w rozbiciu na poszczególne regionalne dyrekcje Lasów Państwowych. Udział ten obrazuje regionalny popyt na drewno sosnowe w kolejnych miesiącach. Uwaga: Masy drewna "do sprzedaży" wyliczone są na podstawie ofert wystawionych w systemie e-drewno w okresie danego miesiąca. Teoretycznie jest więc możliwe, że część drewna, która nie została sprzedana, została w tym samym miesiącu wystawiona ponownie do sprzedaży "powiększając" pulę oferty. Rzeczywista oferta ilości drewna do sprzedaży w danym miesiącu mogła być niższa. Kolory żółty i zielony zostały zastosowane naprzemiennie w celu poprawienia czytelności wykresu.
Wykres 4.
Wykres 5. pokazuje popyt na surowiec drzewny z grupy handlowej W Standard Sosna w poszczególnych regionalnych dyrekcjach Lasów Państwowych w ostatnim zakończonym miesiącu. Zielonym kolorem zaznaczono masy drewna oferowane do sprzedaży przez jednostki Lasów Państwowych w systemie e-drewno. Żółty kolor obrazuje ilość drewna jaka została zakupiona (wylicytowana) przez klientów. Litera M przy wartościach oznacza miliony m3, litera K - tysiące m3. Uwaga: Masy drewna "do sprzedaży" wyliczone są na podstawie ofert wystawionych w systemie e-drewno w okresie danego miesiąca. Teoretycznie jest więc możliwe, że część drewna, która nie została sprzedana, została w tym samym miesiącu wystawiona ponownie do sprzedaży "powiększając" pulę oferty. Rzeczywista oferta ilości drewna do sprzedaży w danym miesiącu mogła być niższa.
Wykres 5.
Wykres 6. pokazuje ceny minimalne i maksymalne jakie wylicytowano na aukcjach e-drewno za surowiec drzewny z grupy handlowej W Standard Sosna wg miesięcy. Zielonym kolorem oznaczono ceny maksymalne, żółtym ceny minimalne. Ceny obliczone zostały jako średnie dla "najtańszej" i "najdroższej" aukcji w danym miesiącu.
Wykres 6.
Wykres 7. pokazuje ceny minimalne i maksymalne jakie wylicytowano na aukcjach e-drewno za surowiec drzewny z grupy handlowej W Standard Sosna w poszczególnych RDLP wg miesięcy. Zielonym kolorem oznaczono ceny maksymalne, żółtym ceny minimalne. Ceny obliczone zostały jako średnie dla "najtańszej" i "najdroższej" aukcji w danym miesiącu w konkretnej RDLP.
Wykres 7.