/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Ceny drewna - drewno stosowe S2B brzoza - kwiecień 2009

Drewno.pl

Autor: dja
Źródło: Drewno.pl
Data: 2009-05-20


Aktualne ceny oraz informacje dotyczące popytu i podaży surowca drzewnego z grupy handlowej S2B brzoza. Wszystkie ceny podano w wartościach netto, surowiec drzewny obłożony jest stawką podatku VAT w wysokości 22%.

Wykres 1. Prezentuje średnie ceny surowca drzewnego brzozowego grupy handlowej S2B (obejmującej S2B CD, S2B CK, S2B GD, S2B GK). Średnia cena 1m3 drewna obliczona została na podstawie zakończonych aukcji systemu e-drewno z uwzględnieniem mas drewna zakupionych za poszczególne ceny w danym miesiącu.
Wykres 1.
Wykres 2. Obrazuje popyt na surowiec drzewny z grupy handlowej S2B Brzoza. Zielonym kolorem zaznaczono masy drewna oferowane do sprzedaży przez jednostki Lasów Państwowych w systemie e-drewno. Żółty kolor obrazuje ilość drewna jaka została zakupiona (wylicytowana) przez klientów. Litera M przy wartościach oznacza miliony m3, litera K - tysiące m3. Uwaga: Masy drewna "do sprzedaży" wyliczone są na podstawie ofert wystawionych w systemie e-drewno w okresie danego miesiąca. Teoretycznie jest więc możliwe, że część drewna, która nie została sprzedana, została w tym samym miesiącu wystawiona ponownie do sprzedaży "powiększając" pulę oferty. Rzeczywista oferta ilości drewna do sprzedaży w danym miesiącu mogła być niższa.
Wykres 2.
Wykres 3. Przedstawia średnie ceny 1m3 surowca drzewnego S2B Brzoza obliczone na podstawie zakończonych aukcji systemu e-drewno z uwzględnieniem mas drewna zakupionych za poszczególne ceny w danym miesiącu z podziałem na regionalne dyrekcje Lasów Państwowych (RDLP). Kolory żółty i zielony zostały zastosowane naprzemiennie w celu poprawienia czytelności wykresu.
Wykres 3.
Na Wykresie 4. pokazano procentowy udział drewna sprzedanego (wylicytowanego) do drewna wystawionego do sprzedaży przez nadleśnictwa w zakresie grupy handlowej S2B Brzoza w rozbiciu na poszczególne regionalne dyrekcje Lasów Państwowych. Udział ten obrazuje regionalny popyt na drewno sosnowe w kolejnych miesiącach. Uwaga: Masy drewna "do sprzedaży" wyliczone są na podstawie ofert wystawionych w systemie e-drewno w okresie danego miesiąca. Teoretycznie jest więc możliwe, że część drewna, która nie została sprzedana, została w tym samym miesiącu wystawiona ponownie do sprzedaży "powiększając" pulę oferty. Rzeczywista oferta ilości drewna do sprzedaży w danym miesiącu mogła być niższa. Kolory żółty i zielony zostały zastosowane naprzemiennie w celu poprawienia czytelności wykresu.
Wykres 4.
Wykres 5. pokazuje popyt na surowiec drzewny z grupy handlowej S2B Brzoza w poszczególnych regionalnych dyrekcjach Lasów Państwowych w ostatnim zakończonym miesiącu. Zielonym kolorem zaznaczono masy drewna oferowane do sprzedaży przez jednostki Lasów Państwowych w systemie e-drewno. Żółty kolor obrazuje ilość drewna jaka została zakupiona (wylicytowana) przez klientów. Litera M przy wartościach oznacza miliony m3, litera K - tysiące m3. Uwaga: Masy drewna "do sprzedaży" wyliczone są na podstawie ofert wystawionych w systemie e-drewno w okresie danego miesiąca. Teoretycznie jest więc możliwe, że część drewna, która nie została sprzedana, została w tym samym miesiącu wystawiona ponownie do sprzedaży "powiększając" pulę oferty. Rzeczywista oferta ilości drewna do sprzedaży w danym miesiącu mogła być niższa.
 
Wykres 5.
Wykres 6. pokazuje ceny minimalne i maksymalne jakie wylicytowano na aukcjach e-drewno za surowiec drzewny z grupy handlowej S2B Brzoza wg miesięcy. Zielonym kolorem oznaczono ceny maksymalne, żółtym ceny minimalne. Ceny obliczone zostały jako średnie dla "najtańszej" i "najdroższej" aukcji w danym miesiącu.
 
Wykres 6.
Wykres 7. pokazuje ceny minimalne i maksymalne jakie wylicytowano na aukcjach e-drewno za surowiec drzewny z grupy handlowej S2B Brzoza w poszczególnych RDLP wg miesięcy. Zielonym kolorem oznaczono ceny maksymalne, żółtym ceny minimalne. Ceny obliczone zostały jako średnie dla "najtańszej" i "najdroższej" aukcji w danym miesiącu w konkretnej RDLP.
Wykres 7.

Liczba wyświetleń: 8635


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA