/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

MSP zaprasza do rokowań ws. kupna 85% akcji Sklejki-Pisz

MSP / inwestycje.pl

Autor: ISB (opr.JR)
Źródło: MSP / inwestycje.pl
Data: 2008-09-24


Ministerstwo Skarbu Państwa ogłosiło zaproszenie do rokowań w sprawie sprzedaży 25.330.000 akcji, stanowiących 85% kapitału spółki Sklejka-Pisz, największego krajowego producenta wyrobów sklejkowych, podał resort w środowym ogłoszeniu prasowym.

Spółka jest największym zakładem w Piszu i jednym z większych zakładów pracy w północno-wschodniej PolsceSpółka jest największym zakładem w Piszu i jednym z większych zakładów pracy w północno-wschodniej PolsceFot. Sklejka-Pisz

Memorandum informacyjne będzie udostępniane w dniach 25 września - 17 października, zaś termin składania odpowiedzi na zaproszenie mija 20 października o godz. 14.00. Resort odniesie się no nich do 7 listopada.

Zgodnie z prawem, pracownikom spółki przysługuje prawo do nieodpłatnego objęcia do 15% akcji spółki. "Minister skarbu państwa przewiduje możliwość zbycia akcji nie nabytych przez uprawnionych pracowników wyłonionemu w trybie niniejszych rokowań inwestorowi, w przypadku wygaśnięcia prawa uprawnionych do nieodpłatnego nabycia tych akcji" - podano w ogłoszeniu.

"Minister skarbu państwa zastrzega sobie prawo do: wyboru jednego lub kilku potencjalnych inwestorów, z którymi podejmie rokowania; zmiany procedury i harmonogramu rokowań; odstąpienia od rokowań bez podania przyczyny; przedłużenia terminu składania odpowiedzi na zaproszenie do rokowań oraz przedłużenia terminu poinformowania o rozpatrzeniu odpowiedzi na to zaproszenie" - poinformował resort.

Przedmiotem rokowań będzie cena za zbywane akcje, proponowany program rozwoju spółki (m.in.zobowiązania do podniesienia kapitału zakładowego), zobowiązania w zakresie ochrony środowiska i wobec pracowników, podano także.

W końcu lipca br. MSP podjęło decyzję o zmianie trybu prywatyzacji Sklejki-Pisz. Spółka będzie sprywatyzowana w trybie zaproszenie do rokowań, a nie oferty publicznej. Przedstawiciele resortu tłumaczyli wówczas, że chodzi o dekoniunkturę w całej branży drzewnej oraz mocnego złotego, który obniża opłacalność eksportu.

Prospekt emisyjny Fabryki Sklejka-Pisz z siedzibą w Piszu, w związku z przygotowywaną na IV kwartał 2007 r. publiczną ofertą, został złożony w Komisji Nadzoru Finansowego w połowie sierpnia 2007 roku.

Planowana oferta publiczna Sklejki-Pisz miała objąć sprzedaż 7.600.000 dotychczasowych akcji oraz podwyższenie kapitału w drodze emisji 5.400.000 akcji serii B. Obecnie liczba akcji tej spółki wynosi 29.800.000 sztuk, a wartość nominalna każdej akcji to 1 zł.

Na GPW miało trafić łącznie prawie 37% akcji w przeliczeniu na kapitał po nowej emisji, a prawie 13% walorów mieli otrzymać nieodpłatnie pracownicy i byli pracownicy. Oznacza to, że w rękach Skarbu Państwa miało pozostać nieco ponad 50%.

Strategia prywatyzacji Sklejki Pisz zakładała, iż z nowej emisji firma pozyska ok. 10 mln zł. Strategia zakładała też sprzedaż w późniejszym okresie pakietu kontrolnego ok. 51% inwestorowi strategicznemu wyłonionemu w trybie rokowań.

Fabryka Sklejka-Pisz wytwarza około 30% polskiej produkcji sklejek, co czyni ją największym krajowym producentem wyrobów sklejkowych. Szeroki asortyment produktów sprawia, że wyroby spółki znajdują zastosowanie m.in. w przemyśle meblarskim, budownictwie, produkcji środków transportu, kontenerów i opakowań. Spółka jest największym zakładem w Piszu i jednym z większych zakładów pracy w północno-wschodniej Polsce.

MSP zaprasza do rokowań ws. kupna 85% akcji Sklejki-Pisz (Zdjęcia: 3)

Spółka jest największym zakładem w Piszu i jednym z większych zakładów pracy w północno-wschodniej PolsceSzeroki asortyment produktów sprawia, że wyroby spółki znajdują zastosowanie m.in. w przemyśle meblarskim, budownictwie, produkcji środków transportu, kontenerów i opakowańFabryka Sklejka-Pisz wytwarza około 30% polskiej produkcji sklejek, co czyni ją największym krajowym producentem wyrobów sklejkowych

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA