/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

MSP zaprasza do rokowań ws. kupna 85% akcji Sklejki-Pisz

MSP / inwestycje.pl

Autor: ISB (opr.JR)
Źródło: MSP / inwestycje.pl
Data: 2008-09-24


Ministerstwo Skarbu Państwa ogłosiło zaproszenie do rokowań w sprawie sprzedaży 25.330.000 akcji, stanowiących 85% kapitału spółki Sklejka-Pisz, największego krajowego producenta wyrobów sklejkowych, podał resort w środowym ogłoszeniu prasowym.

Spółka jest największym zakładem w Piszu i jednym z większych zakładów pracy w północno-wschodniej PolsceSpółka jest największym zakładem w Piszu i jednym z większych zakładów pracy w północno-wschodniej PolsceFot. Sklejka-Pisz

Memorandum informacyjne będzie udostępniane w dniach 25 września - 17 października, zaś termin składania odpowiedzi na zaproszenie mija 20 października o godz. 14.00. Resort odniesie się no nich do 7 listopada.

Zgodnie z prawem, pracownikom spółki przysługuje prawo do nieodpłatnego objęcia do 15% akcji spółki. "Minister skarbu państwa przewiduje możliwość zbycia akcji nie nabytych przez uprawnionych pracowników wyłonionemu w trybie niniejszych rokowań inwestorowi, w przypadku wygaśnięcia prawa uprawnionych do nieodpłatnego nabycia tych akcji" - podano w ogłoszeniu.

"Minister skarbu państwa zastrzega sobie prawo do: wyboru jednego lub kilku potencjalnych inwestorów, z którymi podejmie rokowania; zmiany procedury i harmonogramu rokowań; odstąpienia od rokowań bez podania przyczyny; przedłużenia terminu składania odpowiedzi na zaproszenie do rokowań oraz przedłużenia terminu poinformowania o rozpatrzeniu odpowiedzi na to zaproszenie" - poinformował resort.

Przedmiotem rokowań będzie cena za zbywane akcje, proponowany program rozwoju spółki (m.in.zobowiązania do podniesienia kapitału zakładowego), zobowiązania w zakresie ochrony środowiska i wobec pracowników, podano także.

W końcu lipca br. MSP podjęło decyzję o zmianie trybu prywatyzacji Sklejki-Pisz. Spółka będzie sprywatyzowana w trybie zaproszenie do rokowań, a nie oferty publicznej. Przedstawiciele resortu tłumaczyli wówczas, że chodzi o dekoniunkturę w całej branży drzewnej oraz mocnego złotego, który obniża opłacalność eksportu.

Prospekt emisyjny Fabryki Sklejka-Pisz z siedzibą w Piszu, w związku z przygotowywaną na IV kwartał 2007 r. publiczną ofertą, został złożony w Komisji Nadzoru Finansowego w połowie sierpnia 2007 roku.

Planowana oferta publiczna Sklejki-Pisz miała objąć sprzedaż 7.600.000 dotychczasowych akcji oraz podwyższenie kapitału w drodze emisji 5.400.000 akcji serii B. Obecnie liczba akcji tej spółki wynosi 29.800.000 sztuk, a wartość nominalna każdej akcji to 1 zł.

Na GPW miało trafić łącznie prawie 37% akcji w przeliczeniu na kapitał po nowej emisji, a prawie 13% walorów mieli otrzymać nieodpłatnie pracownicy i byli pracownicy. Oznacza to, że w rękach Skarbu Państwa miało pozostać nieco ponad 50%.

Strategia prywatyzacji Sklejki Pisz zakładała, iż z nowej emisji firma pozyska ok. 10 mln zł. Strategia zakładała też sprzedaż w późniejszym okresie pakietu kontrolnego ok. 51% inwestorowi strategicznemu wyłonionemu w trybie rokowań.

Fabryka Sklejka-Pisz wytwarza około 30% polskiej produkcji sklejek, co czyni ją największym krajowym producentem wyrobów sklejkowych. Szeroki asortyment produktów sprawia, że wyroby spółki znajdują zastosowanie m.in. w przemyśle meblarskim, budownictwie, produkcji środków transportu, kontenerów i opakowań. Spółka jest największym zakładem w Piszu i jednym z większych zakładów pracy w północno-wschodniej Polsce.

MSP zaprasza do rokowań ws. kupna 85% akcji Sklejki-Pisz (Zdjęcia: 3)

Spółka jest największym zakładem w Piszu i jednym z większych zakładów pracy w północno-wschodniej PolsceSzeroki asortyment produktów sprawia, że wyroby spółki znajdują zastosowanie m.in. w przemyśle meblarskim, budownictwie, produkcji środków transportu, kontenerów i opakowańFabryka Sklejka-Pisz wytwarza około 30% polskiej produkcji sklejek, co czyni ją największym krajowym producentem wyrobów sklejkowych

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz