/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

KPPD zmienia in minus prognozy na 2008

KPPD

Autor: dja
Źródło: KPPD
Data: 2008-08-08


Zarząd Koszalińskiego Przedsiębiorstwa Przemysłu Drzewnego SA skorygował prognozy wyników finansowych na rok 2008. W grudniu ubiegłego roku spółka planowała, że w 2008r. przychody ze sprzedaży wyniosą 260,3 mln zł, a zysk netto 7,6 mln zł przy planowanych nakładach inwestycyjnych rzędu 15,0 mln zł.

Fot. Drewno.pl

Uwzględniając wyniki osiągnięte przez KPPD w I półroczu br. oraz czynniki na nie wpływające, zarząd spółki skorygował prognozy . Obecnie planuje uzyskać przychody ze sprzedaży na poziomie 240,0 mln zł (spadek o 7,7% w stosunku do planu) i osiągnąć zysk netto w wysokości 4,0 mln zł (spadek o 47,3% w stosunku do planu) przy niższym poziomie inwestycji, które wyniosą 10,0 mln zł (spadek o 33,3% w stosunku do planu).

Podstawowymi założeniami nowej prognozy są:
- znaczny spadek cen na podstawowe wyroby drzewne produkowane przez spółkę (w odniesieniu do ich poziomu z końca 2007r.),
- niekorzystne relacje kursowe euro i funta szterlinga do złotego, zwłaszcza w II kwartale br., oraz przewidywania co do ich kształtowania się w II półroczu br.,
- aktualna koniunktura na wyroby drzewne na rynku krajowym i zagranicznym,
- bieżąca ilość zakupionego i przetartego surowca drzewnego,
- bieżące cen głównej masy zakontraktowanego surowca i rokowania co do ich poziomu w IV kwartale br.
- relacje między wynikami I i II półrocza, gdzie znacznie słabsze wyniki osiągane są zwykle przez spółkę w II półroczu w porównaniu z wynikami osiąganymi w I półroczu (m.in. ze względu na okres remontowy oraz spadek popytu w okresie letnim i okołoświątecznym).

Głównymi czynnikami determinującymi wykonanie prognozy jest przynajmniej utrzymanie się:
- koniunktury na wyroby drzewne występującej w II kwartale br.,
- poziomu cen surowca drzewnego w IV kwartale 2008r. na poziomie nie wyższym niż ustalony na III kwartał br., oraz poziom kursu euro z uwagi na znaczny udział eksportu wyrobów.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz