/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Więcej sklepów Dobre Dla Domu

PROFIT system

Autor: inf. pras. (opr.JR)
Źródło: PROFIT system
Data: 2008-07-02


W maju i czerwcu Dobre Dla Domu, franczyzowa sieć specjalistycznych sklepów z podłogami, panelami i drzwiami powiększyła się o trzy nowe sklepy – w Szczecinku, Elblągu oraz Chojnicach. W lipcu i sierpniu ruszą kolejne 3-4 placówki DDD.

Fot. PROFIT system

W drugiej połowie maja został otwarty sklep w Szczecinku, na początku czerwca ruszyła placówka w Elblągu, a 21 czerwca, w Chojnicach. Placówka w Chojnicach jest 24 placówką sieci oraz 23 prowadzoną na zasadzie franczyzy. Kolejne sklepy DDD zostaną otwarte w lipcu i sierpniu. Pierwszy z nich ruszy w Mielcu.

Przed przystąpieniem do sieci DDD prowadziłem samodzielny sklep ogrodniczy, który z natury jest biznesem sezonowym – wspomina Michał Szubert, partner DDD w Szczecinku - Zdecydowałem się na wprowadzenie do oferty paneli i spotkało się to z dużym zainteresowaniem klientów. Bardzo szybko nawiązałem współpracę z siecią DDD. Główna zaleta tej współpracy to bardzo korzystne warunki zakupowe, bezpośredni kontakt z producentami oraz profesjonalny marketing, na jaki nie mógłbym sobie pozwolić jako samodzielny przedsiębiorca.

Sprzedaż podłóg i paneli podłogowych w Polsce systematycznie rośnie. W 2007 roku ilość sprzedanych paneli przekroczyła 24,5 mln m2 oraz 8 mln m2 podłóg drewnianych. Według analiz Dobre Dla Domu w 2008 roku na polskim rynku sprzeda się około 28 mln m2 paneli oraz 9,5 mln m2 podłóg drewnianych.

Deweloperzy zamierzają oddać w tym roku o 30 proc mieszkań więcej niż rok temu - wyjaśnia Piotr Matluch, prezes zarządu DDD Dobre Dla Domu. - Poza tym wiele gospodarstw domowych decyduje się na remont, co bardzo sprzyja obrotom w branży.

Dobre Dla Domu, jest franczyzową siecią specjalistycznych sklepów z podłogami drewnianymi, panelami i drzwiami. Pierwszy franczyzowy sklep DDD został otwarty w marcu 2006 roku. Ideą sklepów DDD jest specjalizacja w ofercie podłóg i drzwi. W sklepach sieci dostępnych jest od 50 do 100 modeli drzwi w ekspozycji oraz kolejne kilkaset w katalogach na zamówienie. Kwota inwestycji we franczyzowy salon DDD wynosi około 100 tys. zł. Dobre Dla Domu przyjęło politykę inwestowania w sklepy franczyzobiorców – w każdy sklep centrala inwestuje wraz z dostawcami około 200 tys. zł. Połowa z zainwestowanej kwoty pokrywa koszty opłaty wstępnej, zakupu kasy fiskalnej, wózka paletowego oraz wynagrodzenia pracowników przed uruchomieniem sklepu. Druga połowa to koszty zatowarowania z odroczonym terminem płatności.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA