/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Pellets-Expo 2008

Autor: dja
Źródło: Pellets-Expo
Data: 2008-06-23


W Bydgoszczy odbywają się kolejne, szóste, Międzynarodowe Targi Urządzeń, Technologii do Wytwarzania i Zastosowania Pelletu PELLETS-EXPO oraz Salon BRYKIET-EXPO. Targi potrwają od 24-26 czerwca a odbywać się będą w hali Łuczniczka przy ul. Toruńskiej 59.

Pellet sosnowy  średnicy 6mmPellet sosnowy średnicy 6mmFot. drewno.pl

Zainteresowanie biomasą nie słabnie - interesują się nią zarówno jej producenci (plantatorzy roślin energetycznych), jak i producenci paliwa z biomasy (zrębki, brykiety, pellety), a także twórcy technologii i instalacji. Troska o czyste środowisko oraz rosnące ceny paliw kopalnych coraz częściej skłaniają do zainteresowania się paliwami przyjaźniejszymi dla środowiska i atrakcyjniejszymi ekonomicznie.

W tym roku na stoiskach wystawienniczych eksponowana będzie m.in. bogata oferta nowoczesnych kotłów grzewczych, pieców, kominków, zestawów grzewczych na biomasę, palników, urządzeń oraz kompletnych linii technologicznych do produkcji pelletów, brykietów z trocin i innych surowców, producentów pelletu, akcesoriów, automatyki i armatury dla kotłowni na biomasę, suszarnie do trocin oraz innych surowców roślinopochodnych, rębaki, rozdrabniacze itp. Liczne instytucje i stowarzyszenia branżowe będą służyły pomocą w kwestii projektowania, finansowania i promocji OZE. Podczas trzech dni targów zaprezentują się firmy krajowe oraz wystawcy z zagranicy m.in. z Włoch, Niemiec, Holandii, Szwecji, Austrii.

Impreza odbywa się przy poparciu ministra środowiska Macieja Nowickiego. Honorowy patronat objęli nad nimi: minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki, marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki, wojewoda kujawsko-pomorski Rafał Bruski, prezydent Bydgoszczy Konstanty Dombrowicz, Polska Izba Biomasy, Bałtycka Agencja Poszanowania Energii S.A.

Podczas tegorocznej edycji odbędą się dwie konferencje: w pierwszym dniu targów 26 czerwca o godz. 11.30 rozpocznie się konferencja "Rynek peletu i brykietów – możliwości rozwoju" współorganizowana wraz z miesięcznikiem Czysta Energia. Celem konferencji jest przedstawienie aktualnego stanu rozwoju tej branży, wskazanie z jakich środków może ona uzyskać wsparcie finansowe oraz zachęcenie do zainteresowania się tego rodzaju działalnością. Wzrastające ceny energii, a także prognozowane towarzyszące wzrostowi gospodarczemu zwiększone zapotrzebowanie na energię elektryczną i cieplną powodują, że coraz większego znaczenia nabiera sposób w jaki gospodarujemy dostępnymi zasobami. Jednym ze sposobów zagospodarowania odpadów leśnych, jak i z rolnictwa jest produkcja pelet i brykietów. Obserwujemy dynamiczny wzrost produkcji tego rodzaju paliw. Podczas gdy w 2006 roku wielkość rocznej produkcji pelet była określana na ok. 200 tys. ton, to według aktualnych danych produkcja ta wzrosła o ok. 80 tys. ton i wynosi 280 tys. ton. Zwiększyło się też wykorzystanie pelet na polskim rynku. Około 35 tys. ton spalają użytkownicy krajowi. Równie dynamicznie rozwija się rynek brykietów, szczególnie produkowanych ze słomy zbożowej i rzepaczanej. Coraz częściej energetyka zawodowa, zobligowana do produkcji tzw. zielonej energii staje się odbiorcą tych paliw. Wstęp na konferencję w I dniu jest bezpłatny.

27 czerwca o godz. 10.00 rozpocznie się konferencja "Bioenergy International – aktualności dotyczące pelletu" współorganizowana ze szwedzkim Bioenergy International. Zaprezentowany zostanie sektor bioenergii z perspektywy europejskiej. Tematyka została tak dobrana, aby wnosiła nowe perspektywy rozwoju rynku biomasy w naszym kraju. Swoją wiedzą podzielą się przedstawiciele m.in. ze Szwecji, Francji, Niemiec, aby pokazać, że te same technologie zastosowane w różnych krajach mogą przynieść różne rezultaty. Podczas konferencji przedstawione zostaną realia różnych krajów oraz ich dotychczasowe doświadczenia. Udział w konferencji w II dniu jest odpłatny i wymaga wcześniejszego zgłoszenia.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz