/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Międzynarodowe Targi Drzewne Carrefour International du Bois 2008

Ubifrance

Autor:
Źródło: Ubifrance
Data: 2008-04-11


10-ta edycja targów Carrefour International du Bois, które odbywać się będą 28, 29 i 30 maja b.r. w Nantes (Francja), po raz kolejny zapowiada się obiecująco. Organizatorzy oczekują przybycia 500 wystawców z około trzydziestu krajów i 10 000 zwiedzających, zawodowo związanych z tą branżą. Zaproponują im udział w blisko dwudziestu konferencjach poświęconych zmianom zachodzącym na rynku i innowacjom w tym sektorze. Zaprezentowanych zostanie prawie sto gatunków drewna pochodzącego z Europy, Ameryki Północnej, Afryki i Azji.

Na targi przybędzie austriacki architekt Hermann Kaufmann, który w roku 2007 został laureatem międzynarodowej nagrody w dziedzinie zrównoważonej architektury. W środę 28 i w czwartek 29 maja podzieli się z uczestnikami targów swoją wiedzą i pasją. Ten 52-letni spadkobierca długiej tradycji cieśli z Vorarlbergu jest prawdziwym uosobieniem twórczej energii «Baukünstler’ów», ruchu poprzedzającego ideę zrównoważonego budownictwa, który narodził się w tym regionie Austrii. W programie jego wystąpienia omówione zostaną : ekologia, zrównoważony rozwój, prostota, energia bierna i pozytywna energia. Oprócz niego, uczestnicy imprezy będą mogli poznać również inną, ważną postać - szwajcarskiego inżyniera Konrada Merza – uznanego adepta minimalistycznej i oszczędnej architektury.

Ekspozycja «Techniques et Solutions Bois» (TSB) zaprezentuje nowe tendencje w zakresie produktów drewnianych przeznaczonych dla budownictwa (systemy budowy, okładziny, drewno konstrukcyjne …). Będzie ona prawdziwą witryną tego rynku dla wszystkich specjalistów budownictwa (biur projektów, architektów, generalnych wykonawców, cieśli …), a w tym roku towarzyszyć jej będą reprezentujące bardzo wysoki poziom konferencje bezpośrednio powiązane z innowacjami w tej dziedzinie.

Targi, zainicjowane przez Atlanbois (interdyscyplinarne stowarzyszenie d/s promocji drewna w Regionie Loary) oraz Port Autonome de Nantes/Saint-Nazaire, na przestrzeni dwudziestu lat stały się imprezą liczącą się na arenie międzynarodowej oraz wyjątkową okazją do wymiany poglądów i spotkań dla wszystkich przedstawicieli tego sektora : producentów, firm handlowych, profesjonalnych kupców, przedsiębiorstw budowlanych i zakładów przetwórstwa drewna.

Bliższe informacje oraz wstępna rejestracja uczestników na stronie internetowej: www.timbershow.com

Międzynarodowe Targi Drzewne Carrefour International du Bois 2008 (Zdjęcia: 2) 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz