/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Polwood 2008

MTP

Autor:
Źródło: MTP
Data: 2008-03-01


2 kwietnia 2008 roku, godz. 10.30 – 14.00 Miejsce: pawilon nr 11 MTP Poznań

PolwoodPolwoodFot. MTP

Forum Gospodarcze Polskiego Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego Polwood to jedno z najważniejszych wydarzeń branż drzewnej i meblarskiej w Polsce. Grono specjalistów i przedstawicieli firm podczas wykładów i dyskusji odpowiada na najbardziej nurtujące pytania o stan sektora drzewnego, dyskutuje na temat możliwości jego rozwoju oraz zagrożeń. Organizatorzy – Wydawnictwo Inwestor, Międzynarodowe Targi Poznańskie i PricewaterhouseCoopers zadbali, by Polwood zyskał miano wydarzenia przełomowego w dialogu pomiędzy przedsiębiorcami drzewnymi, ekspertami - analitykami rynku, naukowcami oraz decydentami - politykami kształtującymi przestrzeń ekonomiczną, w której poruszają się przedsiębiorstwa.

Forum Polwood to:

 • profesjonalne badania rynku,
 • omówienie największych problemów branży,
 • ciekawa dyskusja,
 • bezpośredni kontakt z przedsiębiorcami, ekspertami i politykami,
 • cenne wnioski,
 • podsumowanie w formie „Białej Księgi przemysłu drzewnego i meblarskiego w Polsce”.
  Korzystając z ubiegłorocznych doświadczeń, chcemy najbliższą edycję wzbogacić o elementy, które przyczynią się do jeszcze skuteczniejszej wymiany wiedzy między podmiotami branży.Forum rozpocznie prezentacja wyników badań przeprowadzonych przez Wydawnictwo Inwestor przy ścisłej współpracy w firmą doradczą PricewaterhouseCoopers. Najważniejsze dane makro i mikroekonomiczne, pozwalające na podejmowanie decyzji, co do kierunków rozwoju firm drzewnych i meblarskich w Polsce będą punktem wyjścia dyskusji ekspertów, naukowców, przedsiębiorców. Analizie zostaną poddane wyniki badań przeprowadzonych zarówno wśród przedsiębiorców wykorzystujący w produkcji, handlu i usługach drewno lub materiały drewnopochodne, jak i konsumentów tych wyrobów.
  Zaproszenia do wzięcia udziału w Forum zostały skierowane do osób zajmujących stanowisko prezesa lub wiceprezesa i właścicieli większości firm branży drzewnej i meblarskiej. W forum wezmą udział między innymi:
 • władze i członkowie organizacji branżowych,
 • przedstawiciele instytucji naukowych, wykładowcy i studenci,
 • kadra zarządzająca, właściciele firm drzewnych i meblarskich,
 • dyrektorzy Lasów Państwowych, leśnicy,
 • ministrowie, pracownicy departamentów związanych z branżą drzewną i meblarską.

  Program - tematyka paneli:


  Polska drzewnym eldorado?
 • prezentacja wyników badań Wydawnictwa Inwestor i PricewaterhouseCoopers,
 • komentarz trzech ekspertów do wyników w oparciu o perspektywy dla konkretnych branż.
  Zgodnie z prawem czy rachunkiem zysków?
 • dyskusja nad działalnością branży na granicy prawa: próba określenia skali szarej strefy, problem nielegalnego pozyskania i handlu drewnem, nielegalne zatrudnienie.
  Gospodarka liberalna, czy protekcjonizm?
 • Wpływ globalnych problemów branży na jej sytuację w Polsce: zagrożenie płynące z Chin, konkurencyjność sąsiednich gospodarek a sytuacja polskich firm drzewnych, wspieranie przez polski rząd zagranicznych spółek protekcjonizm Niemiec i Rosji w eksporcie surowca i imporcie gotowych wyrobów.
  Nagroda Polwood
  II Forum Gospodarcze Polskiego Przemysłu Drzewnego Polwood 2008 zakończy wręczenie nagrody Polwood dla najlepszej inwestycji 2007 roku. Nagroda Polwood oznacza prestiżowe wyróżnienie lidera branży drzewno-meblarskiej.

  Organizatorzy:
  Wydawnictwo Inwestor, Międzynarodowe Targi Poznańskie

  Partner merytoryczny:
  PricewaterhouseCoopers

  Partnerzy:
  Akademia Rolnicza w Poznaniu – Wydział Technologii Drewna, Instytut Technologii Drewna, Polska Izba Gospodarcza Przemysłu Drzewnego, Ogólnopolska Izba Producentów Mebli, Stowarzyszenie Producentów Płyt Drewnopochodnych, Epal – Komitet Narodowy, Lasy Państwowe, NepCon Sp. z o.o.

   


 •  
  Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

  Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

  Powrót

  REKLAMA

  REKLAMA

  REKLAMA


   
   
  facebook
  newsletter

  Zapisz się na bezpłatny

  Wiadomości z portalu na e-mail

  Zapisz