/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Classen-Pol z certyfikatem ISO 14001:2004

Autor:
Źródło:
Data: 2008-01-11


Classen-Pol S.A., producent stolarki drzwiowej, wyrobów drewnianych oraz drewnopochodnych i dystrybutor podłóg laminowanych i drewnianych, otrzymał certyfikat na zgodność z wymaganiami normy ISO 14001:2004...

Certyfikat potwierdza wprowadzenie w firmie Systemu Zarządzania Środowiskowego, który pozwala na prowadzenie działalności w zgodzie z zasadami ochrony środowiska, przy jednoczesnym zwiększaniu efektywności procesów technologicznych. Tym samym firma dołączyła do elitarnego grona przedsiębiorstw, które prowadząc działalność gospodarczą wykazują podejście pro-ekologiczne.
Przyznanie firmie Classen-Pol certyfikatu na zgodność z normą ISO 14001 świadczy o tym, że spółka spełnia surowe międzynarodowe standardy ochrony środowiska. Przyjmując normy ISO w tym zakresie spółka Classen-Pol zobowiązała się do tego, że działalność produkcyjna firmy i same wyroby będą przyjazne dla otoczenia. Aby uzyskać certyfikat firma musiała potwierdzić, że na każdym etapie swojej działalności przestrzega wszystkich wymagań prawnych w tym zakresie.
- Aby otrzymać certyfikat środowiskowy ISO 14001:2004 musieliśmy precyzyjnie określić wszystkie elementy naszej działalności, które mają wpływ na środowisko naturalne – mówi Agata Piechaczek, Menadżer ds. Marketingu i Reklamy w firmie Classen. – Dzięki wdrożeniu i ciągłemu doskonaleniu Systemu Zarządzania Środowiskowego jesteśmy jeszcze bliżej natury. Cały czas prowadzimy analizy realizujemy programy środowiskowe, nadzorujemy aspekty środowiskowe naszej działalności co pozwala nam minimalizować niekorzystny wpływ na środowisko.
Classen-Pol, w trosce o środowisko naturalne, podejmuje działania mające na celu zminimalizowanie negatywnego wpływu na naturę. Polityka środowiskowa firmy obejmuje m.in. ograniczanie ilości wytwarzanych odpadów, optymalną gospodarkę opakowaniami oraz racjonalne użytkowanie surowców, materiałów, energii i wody. Wszystko to, czego nie można już wykorzystać, jest poddawane procesowi odzysku lub recyklingu głównie jako paliwo ekologiczne w postaci brykietów drzewnych i drewnopochodnych, doskonałych do palenia w kominkach oraz w piecach centralnego ogrzewania.
ISO 14001:2004 to międzynarodowa norma, która reguluje funkcjonowanie przedsiębiorstwa w zakresie ochrony środowiska. Certyfikat ISO został przyznany spółce Classen-Pol przez polski oddział niemieckiej firmy TÜV Nord, która posiada bogate doświadczenie w certyfikacji systemów zarządzania. Certyfikacji dokonano według niemieckiej akredytacji TGA (certyfikat TÜV CERT).

E.C.H.O. COMMUNICATIONS / PR AgencyJR


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz