/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Sonae Indústria na targach Budma 2008

Sonae Indústria<br>Szeroka oferta materiałów drewnopochodnych<br>Sonae Indústria na targach Budma 2008

Autor: inf. prasowa (opr.JR)
Źródło: Sonae Indústria<br>Szeroka oferta materiałów drewnopochodnych<br>Sonae Indústria na targach Budma 2008
Data: 2008-01-03


Na targach budowlanych Budma 2008 w Poznaniu w dniach 22-25 stycznia Sonae Indústria zaprezentuje szeroką ofertę materiałów drewnopochodnych do zastosowań dekoracyjnych i konstrukcyjnych. W hali nr 3, stoisko 104 odwiedzający zobaczą innowacyjne materiały przeznaczone do przyjaznego dla środowiska budowania i modernizacji, asortyment MDF marek TOPAN i Masterwood oraz kolekcję dekorów NOVOPAN „Kreatywne impulsy“.

<font color=gray>Indywidualne rozwiązania <br>systemowe przy zastosowaniu <br>systemu budowlanego AGEPAN</font><font color=gray>Indywidualne rozwiązania <br>systemowe przy zastosowaniu <br>systemu budowlanego AGEPAN</font>

„Na targach Budma chcemy przedstawić naszym klientom całe spektrum materiałów konstrukcyjnych i dekoracyjnych“, zapowiada Reinhard Pittag, Dyrektor polskiej spółki Tafibra Polska Sp. z.o.o. „Chcemy dobitnie podkreślić, że nasi klienci otrzymują od nas kompletne systemy produktów i usługi doradcze – na potrzeby modernizacji i konstrukcji drewnopochodnych, ale także do wyposażenia sklepu, projektowania mebli i wykańczania wnętrz.“

AGEPAN
(ekologiczne budowanie i modernizacja przy zastosowaniu systemu)
W obszarze konstrukcyjnego budownictwa drewnianego i izolacji cieplnej nacisk kładzie się na „Ekologiczne budowanie przy zastosowaniu systemu“. Ekologiczne budowanie i modernizacja zdobywa popularność również w Polsce, zastosowanie tworzyw z surowców odnawialnych odnotowuje coraz większy udział w rynku. Obecnie drewno jako materiał jest poszukiwane w przemyśle budowlanym, jak jeszcze nigdy dotąd.
Systemy budowlane AGEPAN to gwarancja dbają o to, żeby zimą ciepło nie uciekało z pomieszczeń a latem upał pozostawał na zewnątrz. Dzięki temu można zrezygnować z klimatyzacji a zimą zredukować koszty ogrzewania.
Elementy ścienne i dachowe AGEPAN są otwarte dyfuzjnie i tworzą naturalny klimat pomieszczeń. Stosując ten system budowlany można bez problemu budować także budynki wielokondygnacyjne, ponieważ elementy są doskonale dopasowane. W większości posiadają certyfikaty międzynarodowej organizacji ochrony środowiska Natureplus jako materiały budowlane nieszkodliwe dla środowiska i zdrowia.

Rozwiązania MDF z TOPAN
(Różnorodność dla różnych zastosowań)
Obszerny program płyt pilśniowych o średniej gęstości (MDF) marek TOPAN i Masterwood umożliwia różnorodne zastosowania w wykańczaniu wnętrz, wyposażaniu targów i sklepów oraz produkcji mebli. Barwione w masie, z przycięciami, pomalowane, polakierowane, trudnopalne lub wilgociouodpornione: Specjalne produkty TOPAN jak TOPAN Leicht lub TOPAN H to idealna baza do realizacji kreatywnych pomysłów. Własności technologiczne są doskonałe.
Stosując farbowany w masie MDF TOPAN colour można zrealizować również wyszukane pomysły twórcze: Prace lakiernicze ograniczają się do wykończenia powierzchni, nie trzeba zabezpieczać farbą brzegów ani specjalnie bejcować frezowania.
Stosując elastyczny wariant TOPAN Form colour można wykonywać także konstrukcje okrągłe. Ten materiał jest na razie dostępny w siedmiu światłotrwałych kolorach: czerwonym, żółtym, zielonym, niebieskim, pomarańczowym, brązowym i czarnym. TOPAN colour starzeje się, podobnie jak rosnące drzewo, z klasą: uszkodzenia powierzchni z powodu przebarwień są prawie niewidoczne.

NOVOPAN ‚Kreatywne impulsy’
(Kolekcja dekorów określa trendy)
Nowoczesny Showroom czy klasyczne wyposażenie biura: kolekcja dekorów NOVOPAN „Kreatywne impulsy“ oferuje planistom i osobom zajmującym się obróbką szeroki program dekorów i akcesoriów do różnych obszarów zastosowania. Wdzięczne wzory kwiatowe, eleganckie drewno wysokiej jakości lub biel w niespotykanej dotychczas czystości to perły tej kolekcji:
Flower Art podchwytuje trend wdzięcznych struktur kwiatowych i dokonuje jego kombinacji z trendem Black-and-White.
Orzech Lyon przez delikatne wtrącenia i świadome nieregularności odzwierciedla potrzebę naturalności.
Śliwka i Oliwka poprzez udział bieli oraz intensywną grę kolorów nadają meblom i wyposażeniu sklepów ekskluzywny ton.
Kolekcja handlowa ‘Kreatywne impulsy’ ma w swojej ofercie około 80 dekorów. Są również dostępne jako HPL albo w zestawie dekorów z brzegami wykonanymi z żywicy melaminowej i z brzegami ABS. Sonae Indústria oferuje również dekory na różnych materiałach nośnych jak MDF i płyty wiórowe klasy palności B-1 – trudno palne.

Sonae Indústria to – oceniając po mocy produkcyjnej – największy na świecie producent materiałów drewnopochodnych. Sonae Indústria projektuje, produkuje i wprowadza na rynek materiały drewnopochodne do budowania i mieszkania. Firma została założona w 1959 r.; siedzibą firmy jest Maia, w Portugalii. Obecnie Sonae Indústria posiada ponad 34 zakłady produkcyjne w dziewięciu krajach. W roku obrotowym 2006, 6.900 pracowników wypracowało obroty w wysokości 1,7 miliarda euro. W Polsce sprzedażą produktów zajmuje się firma Tafibra Polska Sp. z.o.o., z siedzibą w Poznaniu.

Poznań, 3 stycznia 2008 r. (Sonae Indústria)

Sonae Indústria na targach Budma 2008 (Zdjęcia: 4)

<font color=gray>Indywidualne rozwiązania <br>systemowe przy zastosowaniu <br>systemu budowlanego AGEPAN</font><font color=gray>Topan<br>Lada recepcyjna w centrum <br>informacyjnym BASF z czarnego<br> Topan colour Sonae Indústria</font><font color=gray>Lounge dekore<br>Dekory Sonae Indústria<br> na zdjęciu Wiśnia Diament,<br> Nature i Średnio-szary<br> do  szlachetnych elementów<br> wyposażenia wnętrz</font><font color=gray>Kawiarnia z pomalowanego<br> na pomarańczowo Topan Form <br>colour Sonae Indústria</font>

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA