/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Będą zamykać zakłady, bo nie mają drewna

Autor:
Źródło:
Data: 2007-12-27


"Miało być drewno dla wszystkich, nawet najmniejszych zakładów, ale go nie ma. Właściciele tartaków alarmują, że jeżeli nadleśnictwa nie dadzą im więcej surowców, to będa musieli zamknąć zakłady.

- Innego wyjścia chyba nie będzie, ponieważ już wkrótce okaże się, że będziemy mieli co przerabiać - mówi Wojciech Podlaski, właściciel tartaku w Świętajnie.
Do 2005 roku procedura zakupu drewna odbywała się na linii przedsiębiorca - nadleśnictwo. Od 2006 r. postanowiono to zmienić. Wprowadzono możliwość zakupu surowca w nadleśnictwach całej Polski w drodze aukcji elektronicznych. - Portal e-Drewno, dzięki któremu każdy miał możliwość zakupu drewna, okazał się dla nas małych przedsiębiorców przeszkodą nie do przeskoczenia - mówi Podlaski.
- W tym roku otrzymałem tylko osiemdziesiąt procent surowca, na które złożyłem zamówienie - tłumaczy Tadeusz Żywica, właściciel tartaku w Rudce. - Złożyłem zamówienie zgodnie z procedurami, jakich nas uczono. Dałem maksymalną stawkę, nie dostałem drewna. Dostała je osoba, która dała złotówkę więcej. O tym nam nie mówiono. Jak mamy rozwijać firmy i dbać o pracowników, skoro nie mamy surowca? Maszyny stoją w krzakach i niszczeją. Gdzie tu logika?
Przedsiębiorcy wystosowali wiele pism w tej sprawie. Napisali do posła PSL Adama Krzyskówa, z wykształcenia lesnika, z prośbą o interpelację. Napisali do ministra środowiska. - Jak do tej pory bez echa - mówi Podlaski."

Grzegorz Siemieniuk / www.gazetaolsztynska.wm.pl


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz