/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
CHEMIA DO DREWNA

Jesienne porządki w ogrodzie (1)

PUBLINK

Autor: inf. prasowa (opr.JR)
Źródło: PUBLINK
Data: 2007-09-02


Jesień za pasem. Nieuchronnie zbliża się okres niskich temperatur, częstych opadów deszczu i śniegu. Drewno – materiał chętnie wykorzystywany w budownictwie — jest bardzo podatne na zmienne działanie warunków atmosferycznych. Dlatego przed nadejściem jesieni warto zadbać o jego należytą ochronę...

<font color=gray>Beckers - produkty do drewna</font><font color=gray>Beckers - produkty do drewna</font>

O ile otaczająca nas przyroda samoistnie chroni się przed zmianą klimatu, tak o wytwory naszej pracy musimy zatroszczyć się sami. Drewniane domy, altanki, tarasy i ogrodzenia, narażone na działanie deszczu czy mrozu, szybko ulegną zniszczeniu. Ich odpowiednie zabezpieczenie nie jest jednak ani trudne ani bardzo pracochłonne, a pozwoli drewnianym sprzętom służyć przez wiele lat. Na rynku dostępna jest bogata oferta produktów, dzięki którym można zadbać o drewniane powierzchnie, uzyskując przy tym wybrany przez siebie efekt dekoracyjny.

IMPREGNATY
To najskuteczniejsza metoda zabezpieczania drewna zarówno przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi (woda, deszcz, mróz, promienie UV), jak również przed grzybami czy pleśnią. Impregnat wnika głęboko w drewno, dzięki czemu zwiększa jego wytrzymałość i odporność. Na rynku dostępne są zarówno impregnaty bezbarwne takie jak Nature Impregnerade marki Beckers, jak i kolorowe, np. Nature Lasyr także Beckers, czy Valtti Expert marki Tikkurila. Ten ostatni dodatkowo wzbogacony jest m.in. woskiem, który zabezpiecza drewno przed niekorzystnym działaniem wilgoci.

OLEJE
Oleje mają doskonałe właściwości hydrofobowe. Sprawiają, że woda nie wsiąka w strukturę drewna, tylko spływa po jego powierzchni. Za pomocą bezbarwnego oleju możemy podkreślić naturalną barwę drewna, a produktem barwionym nadać nowy, pożądany kolor. Dostępny w ofercie marki Beckers olej Träolja oraz Valtti Wood Oil marki Tikkurila posiadają dodatkowe właściwości ochrony drewna przed pękaniem i wysychaniem.

FARBY
Jeśli nie zależy nam na zachowaniu rysunku drewna, możemy użyć przeznaczonej do niego farby. Zwłaszcza przy renowacji starych powierzchni warto zastanowić się nad zastosowaniem produktu kryjącego. Nieograniczoną paletę kolorów — ok. 2000 odcieni — zapewnia farba Akrylatfärg marki Beckers. Oprócz walorów dekoracyjnych farby posiadają właściwości zabezpieczające. Przykładem na to jest Valtti Opaque marki Tikkurila, produkt który reguluje poziom wilgoci pomalowanej powierzchni i chroni przed wpływem czynników atmosferycznych.

LAKIERY
Lakiery to najpopularniejsze produkty do zabezpieczania drewna. Tworzą twardą, odporną na działanie wody powłokę. Są dostępne w wersji bezbarwnej np. Nature Fernissa marki Beckers i kolorowej np. Unica Super Lacquer marki Tikkurila. Ten ostatni, szybkoschnący lakier zawiera dodatkowe składniki spowalniające proces żółknięcia powłoki.
Możliwość zakolorowania lakierów nawet na kilkadziesiąt barw pozwala na wiele nowych aranżacji.

Skuteczna ochrona i dekoracja przedmiotów wykonanych z drewna jest dziś łatwiejsza niż kiedykolwiek. W ofercie marek Beckers i Tikkurila znajdziemy szereg produktów do pielęgnacji wszelkich powierzchni drewnianych na zewnątrz budynków. Dzięki temu altany, ogrodowe meble i tarasy będą nam służyły przez lata.

Jesienne porządki w ogrodzie (1) (Zdjęcia: 3)

<font color=gray>Beckers - produkty do drewna</font><font color=gray>Tikkurila - produkty do drewna</font>Tikkurila - produkty do drewna

Liczba wyświetleń: 4276


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA