/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Zawody Drwali - Relacja 2007

Drewno.pl

Autor: redakcja
Źródło: Drewno.pl
Data: 2004-04-11


VIII Międzynarodowe Zawody Drwali - Bobrowa 2007

<font color=gray> BOBROWA 2007 Fot. DREWNO.PL</font><font color=gray> BOBROWA 2007 Fot. DREWNO.PL</font>

Od 29 czerwca do 1 lipca w Bobrowej (gm. Rudniki) odbywał się VIII Międzynarodowe Zawody Drwali. W konkursie wzięło udział 29 zawodników z 7 krajów. W szranki stanęły ekipy z Czech, Słowacji, Niemiec, Francji, Szwecji, Estonii i Polski, które zmierzyły się w następujących konkurencjach: ścięcie i obalanie drzewa na cel, przygotowanie pilarki do pracy, złożona przeżynka kłód, dokładność przeżynki, okrzesywanie.

Zmagania zawodników rozpoczęły się w sobotę. Konkurencję "ścinanie i obalanie drzew" zawodnicy rozgrywali w lesie na odpowiednio przygotowanej powierzchni zrębowej. Po południu, juz na terenie Bobrowej odbyły się pokazy rzeźbienia w drewnie przy użyciu pilarki.W niedzielę emocje dotyczyły pięciu konkurencji: przygotowanie pilarki do pracy, zło zona przeżynka kłód, dokładność przeżynki, okrzesywanie oraz rzeźbienie pilarką. Po zakończeniu zmagań sportowych i uroczystej dekoracji zwycięzców zawody zakończyły się wspólną zabawą. 

Najlepsze miejsca w zawodach głównych osiągnęli:

 • 1 miejsce - Szala Roman (Polska),
 • 2 miejsce – Dietrich Harder (Niemcy),
 • 3 miejsce – Jacek Stochniałek (Polska).

   

  W klasyfikacji drużynowej najlepszą drużyną okazała się drużyna Polska, następne miejsce zajęła drużyna z Francji, a zaraz za nią drużyna z Estonii. Wszyscy zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez sponsorów.
  Po zakończeniu zmagań odbył się dodatkowy konkurs rzeźbienia w drewnie. Wszystkie powstałe rzeźby wzięły udział w dodatkowym konkursie „Rzeźba Zawodów”. W konkursie tym wygrali Lasse Abrahamsson (Szwecja), przed Didier Cognard (Francja), i Dietrich Harder (Niemcy).

  Dodatkowo nagrody ufundowali: Nadleśnictwo Olesno dla najlepszego zawodnika pracującego na terenie Nadleśnictwa Olesno, którym okazał się w tym roku Jacek Stochniałek (nagrodę wręczył Nadleśniczy Nadleśnictwa Olesno) oraz sędziowie zawodów, którzy wręczyli nagrodę dla Chromka Petra (Czechy) za bardzo dobrą postawę, zachowanie przysłowiowej „zimnej krwi” podczas niebezpiecznej sytuacji w lesie w czasie rozgrywania pierwszej konkurencji.
  Na placu w Bobrowie w czasie kiedy w jednym miejscu trwały zmagania zawodników w innym miejscu równocześnie odbywały się różne konkursy, pokazy i występy dla przybyłych gości oraz zgromadzonej publiczności. W piątkowy wieczór odbył się koncert gwiazdy, tym razem był to zespół „Big Cyc”. Ogromny tłum ludzi, świetnie się bawił śpiewając wraz z zespołem. Po koncercie lider zespołu Krzysztof Skiba wręczył nagrody dla publiczności. Kolejny wieczór uświetnił swym koncertem zespół Akcent. Oprócz koncertów było wiele innych atrakcji. Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs - zorganizowany przez firmę Grube - rzut toporem do celu. Niedzielne popołudnie imprezę uświetnili swymi występami: zespół taneczny „Szafir”, zespół folklorystyczny„Rudniczanki”, zespół ”Sygnalistów Myśliwskich” Koła Łowieckiego Daniel z Wielunia . Wspaniała atmosfera i wiele dodatkowych atrakcji sprawiło, że zawody przyciągnęły tłumy kibiców. Organizatorzy i uczestnicy już dziś zapraszają na kolejną edycję zawodów, która odbędzie się w przyszłym roku.

  Tabla wyników >>

  Zobacz także:

  Relacja 2006 >>

  Relacja 2005 >>

Zawody Drwali - Relacja 2007 (Zdjęcia: 4)

<font color=gray> BOBROWA 2007 Fot. DREWNO.PL</font><font color=gray>BOBROWA 2007 Fot. DREWNO.PL</font><font color=gray>BOBROWA 2007 Fot. DREWNO.PL</font>BOBROWA 2007

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz