DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Za drewno trzeba płacić

Autor:
Źródło:
Data: 2007-08-23


Zmieniły się zasady wycinki drzew w powiecie rypińskim (kuj-pom). Dotychczas rolnicy, którzy dostali zgodę Zarządu Dróg Powiatowych na wycięcie drzewa, mogli je usunąć i zagospodarować drewno we własnym zakresie.

(...) Dotąd rolnicy z drewnem pozyskanym z wycinki robili, co chcieli. Jedni zużywali je na własne potrzeby, inni handlowali i zarabiali pieniądze. - Wykalkulowaliśmy, że na wycince i sprzedaży drewna możemy zarobić około 150-180 tys. zł rocznie - wylicza wicestarosta. - Przeznaczymy to na nowe nasadzenia już nie topolami, które stwarzają zagrożenie, ale klonami czy jesionami.
Zgodnie z nowym regulaminem, zezwolenie na usunięcie drzewa rosnącego przy drodze powiatowej dostanie w pierwszej kolejności właściciel gruntu przyległego do drogi. Jeżeli nie będzie on tym zainteresowany, to powiat wybierze wykonawcę, wyłonionego w drodze przetargu na sprzedaż drewna na pniu. Rolnik, który zdecyduje się na wycinkę, gałęzie i konary ze ściętych drzew dostanie za darmo. Będzie musiał jednak zapłacić za pień o średnicy ponad 20 cm połowę ceny według cennika dla danego rodzaju drewna obowiązującego w Nadleśnictwie Skrwilno. Firma, dokonująca wycinki, zapłaci powiatowi całą cenę.
Przed ścinką trzeba odkopać korzenie i część pnia do głębokości 20-25 cm, a następnie ściąć drzewo 20 cm poniżej pobocza.

Gazeta Pomorska


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz