DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Lasy chcą podnieść ceny drewna

Rzeczpospolita

Autor: Joanna Cabaj, oprac. dja
Źródło: Rzeczpospolita
Data: 2007-07-24


- W najbliższy czwartek odbędzie się spotkanie szefów regionalnych dyrekcji Lasów Państwowych w sprawie renegocjacji cen drewna na ten rok. Najprawdopodobniej zapadnie decyzja o podwyżkach - powiedział "Rzeczpospolitej" Andrzej Matysiak, dyrektor generalny LP.

Taka informacja zaskakuje przemysł drzewny. Jeśli decyzja taka zapadnie, złamane zostanę zasady sprzedaży drewna, opracowane i wprowadzone przez Lasy Państwowe na przełomie bieżącego roku, pomimo sprzeciwów ze strony przemysłu drzewnego. Zgodnie z nimi ceny drewna w umowach z klientami ustalane są na rok, a nie jak wcześniej kwartalnie.

Według oficjalnej wersji Lasy chcą podnieść ceny drewna, bo jest to uzasadnione ekonomiczne. "Zdrożały wyroby z drewna, więc firmy powinny też więcej zapłacić za surowiec" - twierdzi Matysiak w "Rzeczpospolitej".

Rzeczywistym powodem mogą są jednak prawdopodobnie roszczenia pracowników Lasów domagających się podwyżek płac. Rada Krajowa Związku Leśników Polskich w RP grożąc sporem zbiorowym domaga się od dyrektora generalnego Lasów Państwowych m.in. renegocjacji cen surowca drzewnego i skierowania uzyskanych w ten sposób środków finansowych na wzrost pensji pracowników Lasów Państwowych.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz