DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

KPPD nie dla Kronospanu

Autor: dja
Źródło:
Data: 2007-07-23


Niepowodzeniem zakończyło się wezwanie Kronospan Holdings na akcje Koszalińskiego Przedsiębiorstwa Przemysłu Drzewnego SA. Zamiast ponad 1,5 mln akcji dających 93,97% akcji deklarowanych w wezwaniu producentowi płyt drewnopochodnych udało się kupić 1 akcję KPPD.

Kronospan ogłosił wezwanie w marcu tego roku, wkrótce po zakupieniu pakietu akcji stanowiących 6,03 % kapitału spółki. Oferta opiewała na 33,70 zł za każdą akcję Koszalińskiego PPD. Zapisy przyjmowane były od 10 maja do 18 lipca. Kronospan Holdings otrzymał zgodę od Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów zgodę na przejęcie kontroli nad KPPD SA.

Według oceny zarządu KPPD, była to próba wrogiego przejęcia kontroli nad spółką, które stwarzało realne zagrożenie dla możliwości kontynuacji i skali prowadzonej przez nią działalności oraz jej dalszego rozwoju.

Od 18 lipca przyjmowane są zapisy na sprzedaż akcji w kolejnym wezwaniu, ogłoszonym wspólnie przez cztery spółki zawiązane przez pracowników KPPD, Dom Maklerski BOŚ oraz firmy TLH Austria i TLH Polska posiadające łącznie 56% kapitału spółki. Uczestnicy porozumienia chcą kupić pozostał 44% akcji KPPD, oferując po 60,11 zł za papier. Jeżeli wezwanie zakończy się powodzeniem, niewykluczone jest, że spółka zostanie wycofana z rynku CeTO i zadebiutuje na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz