DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Upadłość spółek Mazurskich Mebli

Autor: dja
Źródło:
Data: 2007-07-14


13 lipca sąd w Olsztynie ogłosił upadłość spółek należących do grupy Mazurskie Meble (spółka zależna holdingu Schieder) posiadających zakłady w Bartoszycach, Biskupcu, Elblągu, Iławie, Nidzicy, Nowym Mieście Lubawskim, Pieckach, Słupach, Starych Jabłonkach i Szczytnie.

Na 26 lipca wyznaczona jest rozprawa dotycząca kolejnych społek przed sądem w Elblągu.

Majątkiem upadłych spółek zajmie sie syndyk. Częścią zakładów zainteresowani są konkurenci w związku z czym są duże szanse, że ich pracownicy nie utracą miejsc pracy. Obecnie zakłady wstrzymały produkcję, a załoga znajduje się na urlopach.

Według informacji "Gazety Olsztyńskiej" wśród potencjalnych inwestorów są: Szynaka Meble oraz dwie firmy które nie chcą ujawnić nazwy, jedna z kapitałem polskim, druga estońskim. Nie jest również wykluczone, że wszystkie zakłady kupi jeden inwestor z Niemiec.

Z niepokojem obserwują proces upadłości spółek ich kooperanci. Dla części z nich brak zapłaty za wykonane usługi lub dostarczone towary również oznaczać może bankructwo. Łączne długi holdingu Schieder to ponad 350 mln euro, głównym wierzycielami są banki.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz