DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

KPPD: Kolejne wezwanie na akcje

KPPD

Autor: dja
Źródło: KPPD
Data: 2007-07-10


Cztery spółki zawiązane przez pracowników KPPD, Dom Maklerski BOŚ oraz firmy TLH Austria i TLH Polska ogłosiły wezwanie na zakup 44% akcji Koszalińskiego Przedsiębiorstwa Przemysłu Drzewnego SA.

Wzywającymi są spółki pracowników Koszalińskiego PPD, znane już wcześniej Drembo sp. z o.o. i Tarko Sp. z o.o. oraz nowe "Kalina Sp. z o.o. i Wspólnicy Sp.k." i "Drzewiarz sp. komandytowa" (do których w ostatnich dniach swoje akcje wniosły osoby z kadry zarządzającej KPPD). W porozumieniu uczestniczy również austriacki TLH Verwaltungs und Beteiligungs Gesellschaft wraz ze spółką zależną TLH Polska Sp. z o.o. oraz Dom Maklerski BOŚ.

Obecnie wzywający dysponują 56% kapitału KPPD SA. Oferta kupna 714.279 akcji w wezwaniu wynosi 60,11 zł za sztukę. Po wezwaniu kurs akcji notowanych na rynku CeTO spadł o 1,3% do 77 zł za akcję.

Zamiarem wzywających jest przeniesienie notowań akcji spółki z CeTO na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie poinformowano w wezwaniu, jednak decyzja ta nie jest ostateczna.

W wyniku wezwania akcje chcą nabyć Tarko, TLH Polska oraz Dom Maklerski BOŚ. Tarko chce w wezwaniu uzyskać 633.159 akcji, czyli 39,03% głosów na WZA KPPD, TLH Polska 32.448 akcji (2%), a DM BOŚ 48.672 akcje (3%). Tarko po wezwaniu chce mieć 983.159 akcji, czyli 60,60 proc. głosów, TLH Polska i DM BOŚ nie posiadają obecnie akcji KPPD.

Zapisy w wezwaniu będą przyjmowane od 18 lipca do 16 sierpnia.

18 lipca upływa termin wezwania na akcje KPPD jakie ogłosił pod koniec kwietnia Kronospan Holdings Ltd. W wezwaniu uznanym przez zarząd KPPD za próbę wrogiego przejęcia, Kronospan wezwał do sprzedaży 1.524.625 akcji, stanowiących 93,97% głosów spółki za cenę 33,70 zł za akcję.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz