DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Mazur Direct: Nam upadłość nie grozi

Gazeta Olsztyńska

Autor: Rafał Płoski, oprac. dja
Źródło: Gazeta Olsztyńska
Data: 2007-06-29


We wniosku o upadłość złożonym przez dawne MMI jako przyczynę upadłości podana jest utrata zdolności spłaty zobowiązań. Firma wykazuje sądowi prawie 103,5 mln zł długów, w tym ponad 44 mln zł wymagalnych. Według przedstawionych informacji strata netto za ubiegły rok wyniosła 170,5 mln zł. Wśród spółek wymienionych we wniosku, od których jest uzależniona, wymienione są: MMI Interline (Nowe Miasto Lubawskie), MMI CHC (Elbląg, Bartoszyce, Szczytno), MMI Logo (Iława), MMI Sleeping (Biskupiec), Olsztyńskie Fabryki Mebli (Działdowo), Alpina (Stare Jabłonki) i kilku innych spółek świadczących pozostałym usługi.

Wśród nich znajduje się również spółka Mazur Direct z Mrągowa, chociaż jest od nich całkowicie niezależna - Jesteśmy całkowicie niezależni finansowo od IITS (International Investment Trade Service)), które złożyło wniosek o upadłość. Nie świadczy ona dla nas żadnych usług - powiedział "Gazecie Olsztyńskiej" Zbigniew Malinowski, prezes Mazur Direct. - Nam upadłość nie grozi, inwestujemy i mamy się bardzo dobrze.

.

Prezes Malinowski nie wie, dlaczego jego firma jest wymieniona we wniosku wśród spółek powiązanych z IITS. Tak samo nie rozumie, dlaczego IITS jako swój majątek wykazuje ten znajdujący się przy ul. Giżyckiej i Brzozowej w Mrągowie. Prócz tego majątku spółka podaje, że należy do niej wyposażenie i maszyny w budynku przy ul. Dworcowej 3 w Olsztynie.

-Tymczasem cały budynek nie jest własnością IITS - wyjaśnia Witold Fotek, prezes spółki Mazurskie Real Estate. Dodaje, że tak samo jest w przypadku lokali przy. ul. Pstrowskiego 24 w Olsztynie, w Iławie przy ul. Ostródzkiej, w Szczytnie przy ul. Chrobrego 1 i w Ostródzie przy ul. Grunwaldzkiej.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz