DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

IMS: Bankructwo Schiedera nas nie dotyczy

IMS

Autor: Dominik Jabłoński
Źródło: IMS
Data: 2007-06-22


Spółka-córka Schiedera - IMS AG (Bendern/Liechtenstein) poinformowała, że niewypłacalność holdingu Schiedera w żaden sposób nie wpływa na nią i fabryki do niej należące. IMS jest operacyjnie i finansowo niezależny od holdingu, może wypełniać wszystkie swoje zobowiązania, posiada również możliwości uzupełnienia części dostaw dla swoich klientów realizowanych dotychczas przez fabryki Schiedera.

Obecnie tylko ok. 12% sprzedwanych przez IMS mebli pochodzi bezpośrednio z fabryk należących do Grupy Schieder. Klienci IMS nie powinni zauważyć spadku wielkosci dostaw. Ewentualne niedobory mebli dla swoich odbiorców spółka zamierza wyprodukowac we własnych fabrykach. Prowadzone sa już również rozmowy z alternatywnymi dostawcami.

Według przekazanych informacji do IMS należą następujące spółki w Polsce, a których pracownicy i kooperanci nie powinni mieć obaw związanych z jej niewypłacalnością:
- HF Helvetia Furniture Bydgoszcz
- HF Helvetia Furniture Chełmno
- Flair Poland Kobylnica
- TG Gniewkowo
- HM Helvetia Meble Wieruszów
- FS Favorit Furniture Szczytno
- Bydgoskie Fabryki Mebli Bydgoszcz.
W powyższych spółkach łącznie pracuje ok. 3000 osób.

International Möbelselection AG (IMS AG) została założona w 1974r. zajmuje się produkcja i sprzedażą mebli. W jej ofercie znajdują się meble mieszkaniowe, meble łazienkowe, meble do jadalni, meble biurowe, meble do sypialni. Główna siedziba firmy, w której pracuje 75 osób, znajduje się w Bendern w Lichtenstainie. Przychody spółki stanowią ok. 25% obrotów holdingu Schieder. IMS AG decyzją sądu została wyłączone z postępowania o niewypłacalność Grupy Schieder.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz