DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Spółki córki Schiedera upadną

Schieder Möbel Holding

Autor:
Źródło: Schieder Möbel Holding
Data: 2007-06-21


Negocjacje z inwestorami zainteresowanymi wejściem do Schiedera nie powiodły się, ponieważ nie można oszacować ryzyka związanego z fałszowaniem bilansów.

 • Kolejne spółki córki będą ogłaszać upadłość
 • Wlecke mówi: "Istnieje nadzieja na uratowanie części miejsc pracy w zakładach Schiedera w Niemczech. Ogłoszenie upadłości daje inwestorom prawne zabezpieczenie".
 • Upadłość nie odbije się na rentownych spółkach córkach w Lichtensteinie, Szwajcarii, Włoszech oraz Bośni i Hercegowinie jak również na ich spółkach córkach.

  Negocjacje w sprawie sprzedaży Schieder Möbel Holding GmbH, największego w Europie producenta mebli, nie powiodły się. Działający pod dużą presją tymczasowy zarząd szukał rozwiązania, prowadząc rozmowy z wieloma potencjalnymi inwestorami, rozmowy te nie przyniosły jednak pozytywnych wyników: dla inwestorów obciążenia oraz ryzyko związane z manipulacjami bilansowymi dokonywanymi przez dawny zarząd są niemożliwe do oszacowania.

  "W ostatnich tygodniach i dniach uczyniliśmy wszystko, żeby znaleźć rozwiązanie dla przedsiębiorstwa", powiedział dr Ulrich Wlecke, szef Alix Partners, firmy restrukturyzującej Schieder i od połowy maja również szef Schieder Möbel Holding GmbH. "Efektem obciążeń spowodowanych fałszowaniem bilansów przez dawny zarząd jest odstraszenie potencjalnych inwestorów. Ogłoszenie upadłości spowoduje definitywne i wyraźne odcięcie się od przeszłości firmy wiążącej się z nieprawidłowościami w bilansach. To stworzy inwestorom, którzy nadal są zainteresowani kupnem podmiotów tworzących Grupę Schieder, prawne bezpieczeństwo", powiedział Wlecke. W wyniku tego przypuszczalnie również i inne spółki córki Grupy Schieder w Niemczech i Polsce będą musiały ogłosić upadłość. "Istnieje uzasadniona nadzieja, że miejsca pracy w zakładach Schieder w Niemczech uda się uratować, ponieważ mamy inwestorów, którzy zasygnalizowali zainteresowanie kupnem części holdingu z masy upadłościowej”, powiedział Wlecke. Pracownicy zakładów Schiedera, będących w stanie upadłości, będą mogli skorzystać ze specjalnych odszkodowań upadłościowych. W ten sposób zabezpieczone zostaną ich zarobki.

  Firma Schieder jest największym europejskim producentem mebli. Schieder jest liderem rynkowym w krajach niemieckojęzycznych oraz w regionie Europy Centralnej. Produkcja odbywa się w ponad 40 fabrykach zlokalizowanych głównie w Niemczech i Polsce. Schieder zatrudnia ponad 11000 pracowników i ma ponad 5000 klientów w 60 krajach.

  Dodatkowych informacji udziela:
  Piotr Płocharski
  Lighthouse Consultants
  ul. Zakopianska 4a
  03-934 Warszawa
  p.plocharski@lh-c.pl
  T: (+48) 22 6164144


 •  
  Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

  Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

  Powrót

  REKLAMA

  REKLAMA

  REKLAMA


   
   
  facebook
  newsletter

  Zapisz się na bezpłatny

  Wiadomości z portalu na e-mail

  Zapisz