DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Stora Enso Polska sponsorem GrandFront 2006

Autor:
Źródło:
Data: 2007-05-10


26 kwietnia w salach Zamku Królewskiego w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia nagród w 5. już edycji konkursu na najlepszą okładkę prasową GrandFront, organizowanego przez Izbę Wydawców Prasy, jak również otwarcia towarzyszącej mu wystawy.<

Podobnie jak przed rokiem, wśród sponsorów konkursu znalazła się firma Stora Enso Polska, która patronowała nagrodzie w kategorii „Czasopisma opinii”. Uroczystość była też dla niej okazją do spotkania z obecnymi i potencjalnymi klientami na mini stoisku, usytuowanym obok wystawy z nagrodzonymi okładkami.
Konkurs GrandFront, organizowany przez Izbę Wydawców Prasy od 2003 roku, to najważniejsza w Polsce impreza branżowa promująca projekty stron tytułowych gazet i okładek czasopism. O jej znaczeniu dla wydawców świadczy m.in. liczba zgłoszonych prac, która w tym roku wyniosła ponad 370, z czego niemal 270 przypadło na okładki czasopism. Spośród nich 25-osobowe jury pod przewodnictwem Wiesława Podkańskiego, prezesa Izby Wydawców Prasy, wybrało zwycięzców w kilkunastu kategoriach, w tym dwóch w najważniejszej – GrandFront 2006.
Nagrody w jednej z najbardziej prestiżowych kategorii – „Czasopisma opinii” – sponsorowała już drugi rok z rzędu firma Stora Enso Polska. Złoty medal z rąk Piotra Kuzebskiego, dyrektora generalnego firmy, i Wiesława Podkańskiego, prezesa Izby Wydawców Prasy, odebrali przedstawiciele tygodnika „Przekrój” za okładkę z wydania nr 23/24 autorstwa Małgorzaty Laski. W tej samej kategorii wręczono też wyróżnienia dla magazynów „Forum”, „Newsweek”, „Polityka” i „Wprost”.
Firma Stora Enso jest jednym z największych na świecie producentów papierów publikacyjnych, stosowanych m.in. przy drukowaniu gazet i magazynów; na jej produktach wydrukowano wiele zgłoszonych do konkursu, jak również wyróżnionych podczas kwietniowej uroczystości, okładek. Mówi Piotr Kuzebski: Sądzę, że spory udział procentowy drukowanych na naszych papierach gazet i czasopism, które zostały zgłoszone do konkursu GrandFront, odzwierciedla pozycję Stora Enso na polskim rynku prasowym. Jesteśmy jednym z czołowych dostawców podłoży dla tego segmentu produkcji poligraficznej i takie wydarzenia jak konkurs Izby Wydawców Prasy są idealnym miejscem do spotkań z naszymi partnerami i klientami. Stąd decyzja o wsparciu tej imprezy już drugi rok z rzędu. Z ofertą Stora Enso przybyli na uroczystość goście mogli zapoznać się na specjalnym stoisku, usytuowanym obok wystawy przedstawiającej nagrodzone okładki. Prezentowano tu materiały dotyczące różnych podłoży produkowanych przez skandynawski koncern, przede wszystkim w zakresie papierów gazetowych i magazynowych.

Opracowanie merytoryczne informacji:
Poligraficzna Agencja Informacyjna PrintinPoland.com
http://www.printinpoland.com/pai


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz