DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Dzień Ziemi 2007

PAP Nauka w Polsce

Autor: Katarzyna Pawłowska
Źródło: PAP Nauka w Polsce
Data: 2007-02-01


W tym roku już po raz 38. na świecie i 18 w Polsce odbędą się obchody Światowego Dnia Ziemi. 22 kwietnia ponad 200 mln osób z 140 krajów weźmie udział tej corocznej, organizowanej wiosną, imprezie, której celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie. W Polsce Dzień Ziemi obchodzony będzie pod hasłem "Ziemia odzyskana".

CAŁY ŚWIAT NA RZECZ ZIEMI
Pierwszy Dzień Ziemi miał miejsce 22 kwietnia 1970 roku w USA, a jego idea narodziła się już rok wcześniej, podczas konferencji UNESCO poświęconej środowisku naturalnemu.
20 lat później, w 1990 r. Dzień Ziemi świętowano już na całym świecie, a także po raz pierwszy w Warszawie. W obchodach uczestniczyło 200 mln ludzi ze 140 krajów.
W okolicznościowych ulotkach apelowano o oszczędzanie wody, ratowanie lasów tropikalnych i ograniczenie emisji gazów wywołujących kwaśne deszcze. Towarzyszyły temu liczne spotkania, wykłady, dyskusje z udziałem polityków i działaczy ekologicznych, zajęcia plastyczne dla dzieci, koncerty oraz zabawy.
Każdego roku tematyka Dnia Ziemi poświęcona jest innemu problemowi. Do tej pory obejmowała takie zagadnienia, jak czysta woda i energia, ochrona drzew i lasów tropikalnych, czyste powietrze oraz ochrona ptaków. Jednak niezależnie od tematu przewodniego co roku organizowana jest akcja "Drzewko za makulaturę" - swoista tradycja obchodów.

DZIEŃ ZIEMI W POLSCE
W tym roku Dzień Ziemi w Polsce obchodzony będzie pod hasłem "Ziemia odzyskana" i poruszy przede wszystkim problem recyklingu i gospodarki odpadami. Organizatorzy uważają bowiem, że brak ustaleń w tej dziedzinie oraz niedostateczna wiedza społeczeństwa to jeden z najpoważniejszych problemów, trapiących nasz kraj.

 

Szczegółowe informacje, dotyczące poszczególnych imprez oraz obchodów Dni Ziemi w Polsce, można znaleźć na stronie internetowej: http://www.dzienziemi.org.pl, a więcej informacji o samym święcie w międzynarodowym portalu: http://www.earthday.net.

tot


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz