DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Przed Targami DREMA 2007

MTP

Autor:
Źródło: MTP
Data: 2007-04-18


Już za kilka dni rozpoczną się tegoroczne Międzynarodowe Targi Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA na których zapoznać się będzie można z najświeższymi informacjami z zakresu oferty dedykowanej sektorom obróbki drewna i produkcji mebli, z uwzględnieniem rozwiązań przeznaczonych do produkcji mebli tapicerowanych.

W tym roku na ponad 24.000 m2 powierzchni ekspozycyjnej prezentowana oferta przeszło 550 firm. Przedstawione zostanie ponad 130 nowości rynkowych w tym również światowe premiery rozwiązań technologicznych.

DREMA 2007 odbędzie się równolegle z Targami Komponentów do Produkcji Mebli FURNICA 2007, gdzie producenci mebli znajdą szeroką ofertę obecnych lub przyszłych parterów biznesowych. Sąsiedztwo obu wystaw pozwoli uzyskać zwiedzającym komplementarną wiedzę na temat aktualnej oferty rynkowej.

Targi zapowiadają się bardzo atrakcyjne również ze względu na ciekawy program wydarzeń w którym nie brakuje spotkań branżowych, konferencji, konkursów i profesjonalnych pokazów. Między innymi zaprezentowany zostanie pokaz na żywo zatytułowany "Fabryką Mebli". Na specjalnie wydzielonej powierzchni pawilonu 6A będą ustawione dwa pełnowymiarowe ciągi technologiczne, które podczas trwania targów będą produkować ciekawy wzorniczo model biurka i regału. Dzięki tego typu żywej prezentacji zwiedzający zapoznają się z praktycznymi możliwościami technologii dostarczonej przez czołowych producentów maszyn, narzędzi, a także komponentów. Dostępni na miejscu technicy odpowiedzą na wszelkie pytania związane z arkanami przedstawianej technologii.

24 kwietnia br. w Poznaniu odbędzie się debata "I Forum Gospodarcze Polskiego Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego – POLWOOD 2007". Forum jest autorskim projektem Wydawnictwa Inwestor, wydawcy dwóch miesięczników: Gazety Przemysłu Drzewnego i Meblarstwa. Forum ma podjąć się zadania udzielenia odpowiedzi na pytanie – Jaka jest przyszłość branży drzewnej w Polsce?

Celem Forum jest przedstawienie głównych problemów, z jakimi borykają się przedsiębiorstwa drzewne i meblarskie w Polsce, prognoz ich występowania w przyszłości oraz przeprowadzenie konstruktywnej debaty z udziałem zaproszonych ekspertów, którzy wskażą kierunki rozwoju i możliwości, jakie rysują się w perspektywie kolejnych lat dla branży drzewnej i meblarskiej w Polsce. Organizacji Forum podjęli się Wydawnictwo Inwestor oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie, a rolę partnerów objęli PricewaterhouseCoopers, Wydział Technologii Drewna Akademii Rolniczej w Poznaniu oraz Polska Izba Gospodarcza Przemysłu Drzewnego.

Wśród zaproszonych kilkunastu dyskutantów I Forum Gospodarczego Polskiego Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego są m.in. Robert Barnden, szef ogólnoświatowego zespołu ds. przemysłu drzewnego, papierniczego i opakowań PricewaterhouseCoopers, prof. Witold Orłowski, były szef zespołu doradców ekonomicznych Prezydenta RP, aktualnie główny doradca ekonomiczny PwC, Adam Żołnowski, wicedyrektor w PwC, Bogdan Czemko, dyrektor biura PIGPD i inni. Nie zabraknie również polskich i zagranicznych przedsiębiorców – producentów tarcicy, mebli i innych wyrobów z drewna, którzy przedstawią, w jaki sposób radzą sobie z problemami z surowcem, pozyskaniem kapitału, brakiem wykwalifikowanych pracowników. Będą wśród nich zarówno potentaci, tacy jak Pfleiderer, działający na międzynarodowych rynkach, jak i małe, rodzinne przedsiębiorstwa.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz