DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Naucz się ginących zawodów:
Szczypanie gontów

Autor:
Źródło:
Data: 2006-11-20


W dniach 24-25.11.2006 roku w pracowniach Śląskiego Zamku Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie odbędą się warsztaty, podczas których będzie można nauczyć się wyrabiania "szczypanych" szyndziołów (gontów). Zajęcia poprowadzi Edward Sikora - jeden z ostatnich na Śląsku Cieszyńskim rzemieślników wykorzystujących tradycyjną technikę szczypania, której nauczył się od swojego ojca. Zainteresowanych prosimy o kontakt. Liczba miejsc ze względu na specyfikę warsztatów ograniczona. Warsztaty są bezpłatne.

W tym samym czasie i miejscu odbywać się będzie również II edycja Warsztatów wikliniarskich. Prowadzącym będzie Jan Gaździk z Babic, który będzie uczył chętnych tradycyjnego wyplatania wikliny.

Dotychczas odbyły się miedzy innymi warsztaty snycerstwa, wikliniarstwa, kołodziejstwa i bednarstwa.

Projekt Polsko-Czeska Akademia Ginących Zawodów realizowany jest przez Śląski Zamek Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie, Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej "Olza"-Euroregion Śląsk Cieszyński - Těšinské Slezsko, Beskydską tvorbę oraz przy współpracy Izby Regionalnej im. Adama Sikory MK PZKO w Jabłonkowie.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz