DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Rosną ceny drewna opałowego

Dziennik Łódzki

Autor: MT
Źródło: Dziennik Łódzki
Data: 2006-10-11


"Dziennik Łódzki" pisze o rosnących cenach drewna opałowego. Zdaniem leśników cytowanych w artykule, z końcem roku, w regionie łódzkim cena m3 drewna bukowego i grabowego do kominków może osiągnąć nawet 200 złotych.

Fot. Drewno.pl

W ubiegłym sezonie cena metra sześciennego drewna kominkowego wynosiła 93 zł, zaś drewna sortowanego - 99 zł. Teraz w nadleśnictwach naszego regionu trzeba za nie zapłacić już ponad 150 zł. U hurtowników stawka wynosi co najmniej 170 zł za metr sześcienny. Żeby nie przepłacać za drewno u pośredników, warto zaopatrywać się w nie bezpośrednio w nadleśnictwach.

W związku z dużym popytem leśnicy starają się nie sprzedawać dużych partii drewna opałowego jednemu odbiorcy, lecz dzielić po 3-4 mp pomiędzy chętnych.

Od przyszłego roku większe ilości drewna będzie można kupować tylko za pośrednictwem systemu internetowego. Dyrekcja Lasów Państwowych twierdzi, że rozwiązanie to zapewni klientom większy komfort. Dotychczas cenę drewna negocjowało się z nadleśniczym, dyrektorem regionalnym lub generalnym Lasów Państwowych, z czego wielu klientów było niezadowolonych. Sprzedaż detaliczna, np. drewna kominkowego w mniejszych ilościach, odbywać będzie się tradycyjnie w nadleśnictwach.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz