DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Niemcy chcą uporządkować rynek drewna opałowego

Autor: dja
Źródło:
Data: 2006-07-28


Niemieccy producenci drewna opałowego chcą walczyć z rosnącą konkurencją ze strony "czarnego rynku". Na targach Interforst w Monachium założony został Bundesverband Brennholz und Brennholzproduktion (związek producentów drewna opałowego). Obecnie założyciele związku podejmują czynności związane z prawnym zarejestrowaniem związku. Pierwsze walne zebranie planowane jest początek września.

Zdaniem członków nowego związku niedopuszczalnym jest aby uczciwi producenci, inwestujący w swoje przedsiębiorstwa, zatrudniający pracowników, musieli konkurować z handlarzami niepłacącymi podatków, którzy nie ponosząc wielu kosztów zaniżają ceny na rynku.

Kluczowym tematem działań związku będzie rynek surowca okrągłego. Wiele nadleśnictw sprzedaje producentom drewno przeznaczone do przerobu bez odpowiednich "świadectw przemysłowych", co w mijających miesiącach spotkało się z falą krytyki zarówno ze strony przedsiębiorstw jak i części leśników. Kolejnym zarzutem jest sprzedaż przez lasy zbyt dużych ilości prywatnym odbiorcom. Według opinii producentów drewna opałowego, ok. 2/3 sprzedawanego drewna łupanego na rynku niemieckim pochodzi od osób prywatnych.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz