DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

IV Międzynarodowe Targi Urządzeń, Technologii do Wytwarzania i Zastosowania Pelletu
PELLETS-EXPO 2006

Autor: Jacek Rosada
Źródło: CTPiK
Data: 2006-01-07


Centrum Targowe Pomorza i Kujaw ma przyjemność poinformować Państwa o 4 edycji Międzynarodowych Targów Urządzeń, Technologii do Wytwarzania i Zastosowania Pelletu „PELLETS-EXPO”, które odbędą się w dniach 27-29 czerwca 2006 r. w Bydgoszczy w nowoczesnej hali Łuczniczka przy ul. Toruńskiej 59.

Trzecia edycja bydgoskiej imprezy potwierdziła, że zainteresowanych tematyką odnawialnych źródeł energii nie brakuje. Wyodrębnienie granulatu paliwowego spośród licznych paliw alternatywnych i poświęcenie mu specjalistycznej imprezy branżowej stało się doskonałą formą upowszechniania pelletu oraz integracji środowiska związanego z jego produkcją i energetycznym zastosowaniem. Niestabilny rynek oraz rosnące ceny paliw w Polsce i na świecie powodują sukcesywny wzrost popularności pelletu, co można było zaobserwować podczas targów.

Na stoiskach wystawienniczych eksponowano coraz większą i bogatszą ofertę urządzeń oraz kompletne linie technologiczne do produkcji pelletów, brykietów z trocin i innych surowców, nowoczesne kotły grzewcze, kominki, koszyki, palniki, automatykę i armaturę dla kotłowni na biomasę, suszarnie do trocin oraz innych surowców roślinopochodnych, rozdrabniacze itp. Liczne instytucje i stowarzyszenia branżowe służyły pomocą w kwestii projektowania, finansowania i promocji OZE. Ponad 50 firm prezentowało się podczas trzech dni targów. Kolejna edycja stworzy okazję do spotkania wytwórców i dystrybutorów oraz odbiorców, wzajemnej wymiany doświadczeń i osiągnięć, nawiązania nowych kontaktów i utrzymywania już istniejących.

Przygotowywana tegoroczna tematyka dotycząca rynku pelletu i odnawialnych źródeł energii z pewnością przyczyni się do poszerzenia wiedzy wszystkich uczestników targów, wywoła interesującą dyskusję. Podczas towarzyszącej targom w 2005r. Konferencji prelegenci podejmowali tematykę rozwoju rynku biomasy w Polsce, jakości granulatu drzewnego również w kontekście problemów z jej utrzymaniem, możliwości produkcji pellet z wybranych roślin energetycznych, a także tak istotnych możliwości finansowego wsparcia inwestycji z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii. Przedstawiciele zakładów produkcyjnych, instytutów badawczych oraz inwestorzy prezentowali wyniki swoich prac analitycznych oraz wdrożeniowych. Polska Izba Biomasy zorganizowała podczas trzeciego dnia targów III Forum Konsultacyjne „Pelety w Polsce”. Po raz kolejny komisja konkursowa oceni zgłoszone do konkursu targowego wyroby, a najlepsze zostaną uhonorowane nagrodami i wyróżnieniami. Granulat drzewny jest doskonałym paliwem nadającym się do wykorzystania w instalacjach grzewczych, jak również w systemach ciepłowniczych.
Jest coraz chętniej wykorzystywany przez instytucje oraz indywidualnych odbiorców w nowo wybudowanych obiektach, jak i w modernizowanych budynkach. Wśród wystawców i odwiedzających przeważały opinie, że targi PELLETS-EXPO promujące nowoczesne, ekologiczne i ekonomiczne paliwa są potrzebne, tak jak potrzebne jest społeczne propagowanie ekologicznych, alternatywnych, przyszłościowych technologii.

Zapraszamy Państwa do ekspozycji, organizacji spotkań podczas imprezy, promocji i reklamy na terenie targów, w katalogu targowym itp. – umożliwiając dotarcie do licznej i jednocześnie wyselekcjonowanej grupy odbiorców.
Będziemy zaszczyceni mogąc gościć Państwa w gronie wystawców, gości odwiedzających, uczestników konferencji podczas targów PELLETS-EXPO 2006

Centrum Targowe Pomorza i Kujaw ul. Gajowa 34, 85-087 Bydgoszcz, Poland
tel.: +48 (52) 375-80-28 ; tel./fax: +48 (52) 375-80-29 ;
e-mail: info@ctpik.com.pl ;mlepper@ctpik.com.pl
http://www.ctpik.com.pl
 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz