DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

LAS-EXPO 2006

Autor:
Źródło: Las-Expo
Data: 2006-02-15


W dniach 10 – 12 marca 2006 roku odbędą się VI Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO 2006. Patronat nad targami objęła Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych.

Targi LAS-EXPO to miejsce spotkań pracowników przemysłu drzewnego i leśników – branż współpracujących ze sobą przy pozyskiwaniu i wykorzystaniu surowca drzewnego.
Targi LAS-EXPO to miejsce spotkań pracowników przemysłu drzewnego i leśników – branż współpracujących ze sobą przy pozyskiwaniu i wykorzystaniu surowca drzewnego. Podczas targów wystawcy zaprezentują m.in. narzędzia i maszyny do pozyskiwania, transportu i obróbki drewna, środki ochrony lasu przed szkodnikami, systemy informatyczne i mapy. Podczas targów na stoisku Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych odbędzie się konkurs wiedzy przyrodniczo-leśniej dla uczestników targów.

Tegorocznym targom towarzyszy konferencja na temat „Zalesienia gruntów porolnych”, podczas której będą poruszone aspekty prawne i finansowe zalesiania gruntów oraz problemy związane z realizacją tego projektu. Zalesianie gruntów rolnych to proces związany przede wszystkim z powiększeniem obszarów zalesionych, ale również poprawą struktury przestrzennej obszarów wiejskich, wycofaniem gruntów rolnych o małej przydatności produkcyjnej oraz przeciwdziałaniem dalszemu niszczeniu gleb. Konferencja odbędzie się w drugim dniu wystawy LAS-EXPO.

Gospodarka leśna - to pojęcie bardzo szerokie i różnie rozumiane w naszym społeczeństwie. Aby nie nastąpiła całkowita degradacja lasów - konieczna jest racjonalna gospodarka, polegająca na planowym ograniczaniu wyrębów i jednocześnie stałym, we właściwym czasie prowadzonym zalesianiu. Dlatego gospodarka leśna z roku na rok staje się ważną gałęzią gospodarki. Stąd zainteresowanie targami LAS-EXPO i odbywającymi się w tym samym czasie Międzynarodowymi Targami Techniki Rolniczej AGROTECH. Poprzednie edycje targów AGROTECH i LAS-EXPO odwiedziło 25 000 zwiedzających.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz