DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

BUDMA 2006

MTP

Autor: Mat. prasowe MTP
Źródło: MTP
Data: 2006-01-27


Tysiąc dwustu wystawców z trzydziestu państw i regionów, prezentacja niemal stu rynkowych nowości, a także wydarzenia adresowane do głównych grup zawodowych sektora budowlanego oraz inwestorów indywidualnych – dane i krótka charakterystyka BUDMY i BUMASZU 2006 jednoznacznie potwierdzają silną pozycję poznańskich targów budownictwa w Europie oraz niekwestionowaną dominację na rynku polskim.

Hala 5, fot. A.P.Hala 5, fot. A.P.

„Budować nowocześnie i bezpiecznie – Z MYŚLĄ O PRZYSZŁOŚCI” – hasło tegorocznych targów wskazuje na to, co w ofercie wystawców jest najważniejsze i najciekawsze. Największe zainteresowanie targowej publiczności z pewnością wzbudziły nowoczesne, a więc zdrowe, energooszczędne i trwałe materiały budowlane oraz technologie pozwalające na odpowiednie wykorzystanie tych właściwości, a także maszyny i narzędzia zapewniające nie tylko efektywną, ale i bezpieczną pracę.

W programie targów znalazły się zarówno projekty nowe – Nauka dla Budownictwa oraz Centrum Budownictwa Sportowego, jak również znane już z poprzednich edycji targów, ale z odświeżoną formułą i aktualną tematyką, jak Forum INVESTFIELD, Dzień Inżyniera Budownictwa, Targowe Spotkania z Architekturą czy BudShow.

Tło gospodarcze
Ostatnie lata dla branży budowlanej z pewnością nie były łatwe. Coraz częściej odnotowujemy jednak pozytywne sygnały pozwalające mieć nadzieję, że po latach kryzysu także budownictwo zaczyna wychodzić na prostą. Rośnie produkcja budowlano-montażowa oraz sprzedaż. Specjaliści mówią jednak, że na większe ożywienie przyjdzie jeszcze trochę poczekać, a prawdziwy boom inwestycyjny będzie ściśle związany z unijnymi wymogami z jednej strony i z drugiej – z finansowym wsparciem UE.

Wystawcy i ich oferta
Firmy uczestniczące w targach BUDMA 2006 przedstawiają materiały budowlane i izolacyjne, chemię budowlaną, nawierzchnie, posadzki i podłogi, dachy, wyroby metalowe i elementy mocujące, szkło, profile, okna, drzwi oraz okucia, bramy i ogrodzenia, schody i windy.
Ponadto, w ramach targów BUMASZ, wystawcy zaprezentują maszyny i urządzenia budowlane, dźwigi i urządzenia transportowe, maszyny i sprzęt do robót ziemnych i budowy dróg, szalunki i rusztowania, a także narzędzia budowlane.
BUDMA i BUMASZ to targi producentów – jak pokazały badania, producenci stanowią około 70 proc. wystawców; na targach obecni są również handlowcy i usługodawcy.

Centrum Budownictwa Sportowego
Centrum Budownictwa Sportowego to nowy projekt, krok w kierunku bloków tematycznych w ramach targów BUDMA. Na nowe przedsięwzięcie (odbywające się w pawilonie 2) składają się zarówno ekspozycja wystawców poświęcona budownictwu sportowemu i rekreacyjnemu, jak i program merytoryczny obejmujący seminaria, warsztaty i konsultacje eksperckie na tematy związane z planowaniem, finansowaniem, projektowaniem, budową, modernizacją, wyposażeniem oraz zarządzaniem obiektami sportowymi i rekreacyjnymi. Jest to specjalna oferta kierowana do wszystkich uczestników tego szczególnego segmentu budownictwa, a więc do przedstawicieli samorządów z jednej strony oraz do oferentów materiałów i wykonawców z drugiej. CBS będzie corocznym podsumowaniem cyklu przedsięwzięć odbywających się w ramach ogólnopolskiego „Programu na rzecz rozwoju budownictwa sportowego w Polsce”.

Podczas targów Budma organizowany jest konkurs o Złoty Medal. Spośród wyrobów zgłoszonych do konkursu i prezentowanych podczas targów, medalami uhonorowane zostają najlepsze produkty charakteryzujące się nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi i prezentujące wysoki poziom jakości.

 • Płyty warstwowe z rdzeniem poliuretanowym BALEXTHERM
  BALEX METAL sp. z o.o., Bolszewo
 • System REALIT – kamień posadzkowy
  BRUK-BET, Nieciecza
 • System montażu ścian z pustaków szklanych w drewnie Magnus M-Lux
  Przedsiębiorstwo MAGNUS Arkadiusz Muszyński, Pabianice
 • Fasada MODERN LINE – fasada aluminiowa w obłożynie drewnianej z oknami drewniano-aluminiowymi
  GORAN sp. z o.o., Lublin
 • Kratownica stropowa KJ
  Zakład Elementów Konstrukcyjnych inż. Jerzy Kraterski, Warszawa
 • Bezinwazyjny system osuszania murów AQUAPOL
  AQUAPOL POLSKA CPV, Świebodzice
 • Rekuperator ścienny BLUE HR25
  EMKA Maciej Kosowski, Wrocław
 • Dachówka Romańska
  LAFARGE DACHY sp. z o.o., Opole
 • AT 304 – tynk biały wapienny cienkowarstwowy maszynowy lekki
  ALPOL GIPS sp. z o.o., Fidor
 • Zamek wielopunktowy z prętowymi elementami ryglującymi
  METALPLAST-CZĘSTOCHOWA SA, Częstochowa
 • Trybuny demontowalne DOUBLET
  DOUBLET-POLFLAG sp. z o.o., Bielsko-Biała
 • Tynki maszynowe, gładź szpachlowa extra
  FRANS-POL sp. z o.o., Konin
 • Płyta z wełny mineralnej MEGAROCK
  ROCKWOOL POLSKA sp. z o.o., Cigacice

   

 • BUDMA 2006 (Zdjęcia: 5)

  Hala 5, fot. A.P.Stoisko firmy Homag, fot. A.P.Stoisko firmy Wirex, fot. A.P.BudShow 2006Złoty Medal MTP

   
  Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

  Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

  Powrót

  REKLAMA

  REKLAMA

  REKLAMA


   
   
  facebook
  newsletter

  Zapisz się na bezpłatny

  Wiadomości z portalu na e-mail

  Zapisz