/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Velux Polska zwiększył zatrudnienie o 30%

PAP

Autor: mat
Źródło: PAP
Data: 2004-11-11


O 30 proc. zwiększyła w ciągu ostatnich dziesięciu miesięcy zatrudnienie firma Velux Polska, zatrudniająca obecnie w fabrykach w Gnieźnie i Namysłowie ponad 600 osób.

W miarę spodziewanego rozwoju rynku okien do poddaszy planowany jest dalszy wzrost zatrudnienia.

"Polska wyrasta na jednego z czołowych producentów okien do poddaszy w Europie" - ocenia dyrektor generalny firmy, Lidia Mikołajczyk-Gmur. Jak powiedziała, znaczna część produkcji obu polskich fabryk spółki trafia na rynki zagraniczne.

Eksport stanowi znacząca pozycję w przychodach firmy, które plasują Velux w czołówce producentów stolarki okiennej w Polsce. W roku 2003 wartość sprzedaży firmy w Polsce wyniosła ok. 326 mln zł. Velux po raz pierwszy zdecydował się na ujawnienie wyników finansowych.

Do końca ubiegłego roku całkowita wartość zainwestowanego w Polsce przez Velux kapitału wyniosła 215 mln zł, a dalsze inwestycje są w toku. Planowane jest poszerzanie działań i zwiększenie zatrudnienia zgodne z tempem rozwoju rynku oraz zwiększającym się eksportem.

Grupa Velux, której częścią jest Velux Polska, należy do światowych liderów rynku okien do poddaszy. Na polskim rynku działa od 1989 roku. Pierwszą fabrykę w Gnieźnie otwarto w 1998 roku, a kolejna powstała rok temu w Namysłowie.

Velux działa w ponad 40 krajach. Należy do najsilniejszych marek w branży budowlanej. Jest częścią międzynarodowej grupy VKR. W skali globalnej przychód VKR wyniósł w 2003 roku około 6,4 mld zł. W grupie zatrudnionych jest ponad 10 tys. osób.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz