DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

XIV FINAŁ WOŚP
Wielka Orkiestra zebrała ponad 24 mln zł!

Autor: opr. PR
Źródło: Inf. prasowe WOŚP
Data: 2006-01-01


W niedzielę 8. 01. 2006r. odbył się XIV finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Już ponad 24 mln zł zebrała Wielka Orkiestra!
W czasie XIV Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wolontariusze fundacji zebrali ponad 24 mln zł - wynikało z informacji podanych na stronie internetowej WOŚP o godz. 1 nad ranem w poniedziałek. Przez całą niedzielę w Polsce i wielu miastach za granicą odbyły się setki imprez i koncertów charytatywnych. Na ulicach kwestowało 120 tys. wolontariuszy.
W tym roku na internetowych licytacjach, z których zysk zasili konto WOŚP, wystawiono wiele niecodzinnych przedmiotów, m.in. notatki Jurka Owsiaka, kompas Mateusza Kusznierewicza, piłkę z autografami zawodników turyńskiego klubu Juventus czy maskotkę PiS z kampanii wyborczej - kota Sylwestra, którą na aukcję przekazał premier Kazimierz Marcinkiewicz.

Dotychczasowy dochód z internetowych aukcji wyniósł blisko 500 tys. zł.

info: wp.pl

(...)

DLA RATOWANIA ŻYCIA DZIECI POSZKODOWANYCH W WYPADKACH, W TYM NA NAUKĘ UDZIELANIA PIERWSZEJ POMOCYCel XIV Finału jest rzeczą niezwykle potrzebną w odniesieniu do bardzo nowoczesnej i szybko rozwijającej się medycyny przeciwdziałającej skutkom wypadków z udziałem dzieci. Chodzi tu nie tylko o wypadki komunikacyjne, ale o wszystkie inne wypadki, w których dziecko ponosi ogromną szkodę na zdrowiu i tylko nowoczesna pomoc medyczna jest w stanie zachować zdrowie i niejednokrotnie uratować życie. Już dwukrotnie Orkiestra poświęciła Finał tej tematyce – po dzień dzisiejszy po drogach Polski jeżdżą zakupione wtedy m.in. nowoczesne karetki pogotowia, a sprzęt medyczny pracuje w wielu oddziałach dziecięcej chirurgii urazowej w Polsce.

 

Sztaby i wolontariusze
Do dnia dzisiejszego zgłosiło się blisko 1400 sztabów z całej Polski, a także 24 sztaby, które utworzyły się za granicą. Zaangażowanie Polonii w działania orkiestry stało się już tradycją i oznacza to także, że Wielka Orkiestra łączy Polaków z całego świata wokół idei bezinteresownej pomocy innym.

W tym roku zagraniczne sztaby Orkiestry utworzyły się w:

- USA (Detroit, Pomona – Nowy Jork, Schaumburg, Santa Monica, Minneapolis, w sztaby w New Britain, Edynburg, Filadelfia)
- Kanadzie (Montreal, Ottawa, Mississauga, Vancouver)
- Szwecji (Sztokholm)
- Wielkiej Brytanii (Londyn)
- Irlandii (Dublin)
- Niemczech (Oberhausen, 3 sztaby w Berlinie, Freiburg)
- Austrii (Wiedeń)
- Grecji (Ateny)
- Egipcie (Kair)


Wolontariusze

Każdy wolontariusz, tam gdzie będzie grała Orkiestra, otrzyma identyfikator, tekturową, żółtą skarbonkę. Żółtą, fundacyjną opaskę na rękę otrzyma każdy wolontariusz po rozliczenu z Fundacją zebranych przez siebie pieniedzy. Opaski będą wysyłane do Sztabów razem z podziękowaniami. Identyfikator będzie zalaminowany, znajdą się na nim dane wolontariusza, jego zdjęcie, a także pieczęć i znak hologramowy Fundacji – potwierdzenie autentyczności identyfikatora. Każdy, kto wrzuci do puszki wolontariusza choćby kilka groszy, otrzyma w podziękowaniu samoprzylepne serduszko. W sumie przygotowano około 30 mln sztuk serduszek i 120 tys skarbonek. Tekturowe puszki, powinny mieć wieczko zaklejone banderolą, a w odpowiednim polu powinny mieć wpisany numer wolontariusza, taki sam jak na identyfikatorze. Po zakończeniu zbiórki wolontariusze zdadzą puszki do swoich sztabów, gdzie zostaną one komisyjne otwarte i przeliczone.

Finał w mediach
Dzięki przekazowi we wszystkich mediach publicznych Finał Orkiestry staje się wydarzeniem ogólnonarodowym, łączącym wszystkich Polaków w kraju i za granicą, które skala i zasięg nie ma sobie równych!

Finał w Internecie
Internet co roku zajmuje bardzo ważną pozycję, jako miejsce, gdzie także odbywa się Finał Orkiestry, jest to najszybszy i najpewniejszy kanał komunikacji z Orkiestrą, najnowsze informacje związane z XIV Finałem można znaleźć na www.wosp.org.pl.

XIV FINAŁ WOŚP
Wielka Orkiestra zebrała ponad 24 mln zł! (Zdjęcia: 2) 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz