DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Las nielegalny, wycinka legalna

Dziennik Bałtycki

Autor:
Źródło: Dziennik Bałtycki
Data: 2005-12-19


Arkadiusz Szymczak z Miastka stracił 400 metrów kwadratowych lasu na prywatnej działce w Starznie, gm. Koczała. Las wycięli pracownicy wynajęci przez bytowską Energę. Szymczak domaga się wyjaśnienia na jakiej podstawie nie uprzedzono go o tak dużej wycince (zniknął pas o długości 60 metrów i szerokości 6 metrów -dop. red. Dziennika Bałtyckiego).

- To był mój cichy zakątek. Teraz będzie mi tu wiało, a można to było załatwić inaczej. Przecież kilka lat temu w porozumieniu z zakładem wycinałem tylko czubki drzew. Teraz mogłem postąpić podobnie, gdyby tylko mnie zapytali - zapewnia. Jan Ginter, dyrektor zakładu Energi w Bytowie nie poczuwa się do winy.

- Gdybyśmy mieli za każdym razem powiadamiać właścicieli prywatnych działek o wycince, to nic byśmy nie zrobili. Las rósł tam bezprawnie, bo pod linią energetyczną nie może być drzew. Ten pan tam nie mieszkał i ciężko było zdobyć jego dane. Musieliśmy wyciąć drzewa, bo zagrażały linii - wyjaśnia.

Przedstawiciele Energi w Gdańsku zapewniają jednak, że właściciel lasu powinien być zawiadomiony. - Zapoznam się z tą sprawą. Z tego co słyszę wynika, że należało ściąć te drzewa. Trzeba jednak dodać, że chociażby zwykły, dobry zwyczaj wymaga poinformowania właściciela o takich działaniach. Takie są nasze standardowe kroki - zapewnia Mieczysław Wrocławski, rzecznik prasowy Energi.

 


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz