DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

KPPD: Plany na rok 2006

Autor: dja
Źródło:
Data: 2005-12-11


Zarząd Koszalińskiego Przedsiębiorstwa Przemysłu Drzewnego SA z siedzibą w Szczecinku poinformował o przyjęciu planu działalności na rok 2006.

Zgodnie z przewidywanymi kontraktami i realiami rynkowymi uwzględniajacymi dostępnść i ceny surowca drzewnego, prognozowany poziom kursu euro, perspektywy popytu na produkty drzewne oraz poziom nakładów inwestycyjnych poniesionych w ciągu dwóch ostatnich lat, spółka zakłada w roku przyszłym wzrost sprzedaży o 6% w stosunku do roku bieżącego. Oznacza to osiągnięcie przychodów ze sprzedaży na poziomie 218 mln zł. Jednocześnie zakłada się ograniczenie nakładów inwestycyjnych do 3 mln zł, co zdaniem zarządu w znacznym stopniu poprawi wskaźnik ogólnego zadłużenia. Powrót do wydatków inwestycyjnych na poziomie roku 2005 nastąpić ma w roku 2007.

KPPD przekazało również informację o zawarciu umowy ubezpieczenia należności spółki. Ubezpieczycielem jest Osterreichische Kreditversicherung Coface AG Oddział w Polsce z siedzibą w Warszawie. Umową objęte zostały należności powstałe w wyniku podstawowej działalności przedsiębiorstwa na rynku krajowym i zagranicznym. Umowa została zawarta na okres 1 roku i wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2006r. z możliwością przedłużenia na kolejny rok, jeśli strony nie postanowią inaczej.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz