DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Jan Szyszko ministrem środowiska

Autor: dja
Źródło:
Data: 2005-11-02


W Pałacu Prezydenckim odbyło się zaprzysiężenie nowego rządu pod kierownictwem Kazimierza Marcinkiewicza. Ministrem środowiska zgodnie z przewidywaniami został profesor Jan Szyszko.

Jan Szyszko ma 61 lat. Ukończył Wydział Leśny Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie i jako pracownik naukowo-dydaktyczny z tytułem profesora jest nieustająco wierny swej uczelni.

Ma w swoim dorobku ponad sto publikacji naukowych z zakresu użytkowania zasobów przyrodniczych i ekologii. Jest Kierownikiem Katedry Architektury Krajobrazu SGGW, współtwórcą i kierownikiem pierwszego w Europie Studium Oceny i Wyceny Zasobów Przyrodniczych.

Jest założycielem prywatnej stacji naukowo-badawczej dla studentów krajowych i zagranicznych, w której prowadzone są prace nad podnoszeniem zdrowotności lasów i wykorzystaniem zasobów przyrodniczych dla rozwoju gospodarczego. Organizuje międzynarodowe warsztaty architektury krajobrazu i gospodarki przestrzennej. Współpracuje z wieloma uniwersytetami, między innymi w Niemczech, Holandii, na Ukrainie i Białorusi. Jest jednym z założycieli Stowarzyszenia na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Polski.

W latach 1999-2000 był prezydentem Konwencji Klimatycznej ONZ. Jest sędzią Trybunału Stanu, członkiem Komitetu Ekologii PAN, doktorem honoris causa Uniwersytetu Luneburgu (Niemcy). Dwa miasta – Wieluń i Krościenko nad Dunajcem – uhonorowały go tytułem Honorowego Obywatela.

Jan Szyszko sprawował już funkcję Ministra Środowiska w latach 1997 - 1999 (w rządzie J. Buzka). Dał się wtedy poznać jako obrońca Lasów Państwowych, zdecydowany przeciwnik ich prywatyzacji i reprywatyzacji.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz